BİLGİSAYAR VE INTERNET (Bilgi Platformu) => Bilgisayar => Haberler => Konuyu başlatan: Müslüman - 06 Mart 2013, 10:49:25 ÖÖ 10

Başlık: Milliyet Gazetesi Tasfiyeye Başladı
Gönderen: Müslüman - 06 Mart 2013, 10:49:25 ÖÖ 10

Milliyet gazetesi İmralı tutanaklarını açıklaması nedeniyle Erdoğan'dan "batsın senin gazeteciliğin" şeklinde tepki almıştı. Gazete sahipleri Erdoğan'ın bu çıkışını ticaretlerini etkilemesinden çekindiklerinden tasfiye işlemini başlattılar. Bakalım daha başka tasfiyeler gelecek mi hep beraber göreceğiz.

*****

Milliyet Gazetesi'ndeki kriz yazar depremiyle sürüyor.

Derya Sazak'ın bugün gazete patronajıyla yaptığı toplantıda Hasan Cemal ve Can Dündar'ın yazılarına ara verme kararı alındığı bildirildi.

Derya Sazak gazete patronajının müdahalesi sonrası bugün saat 13.00 sularında gazetenin Ankara temsilcisi Fikret Bila ve patron Erdoğan Demirören'le toplantıya girdi. Toplantı saat 14.00'te sonlandı.

Toplantıda patron Demirören'in Derya Sazak'tan Hasan Cemal ve Can Dündar'ı bir süre dinlendirmesini istediği öğrenildi.

gercekgundem'in edindiği bilgilere göre Derya Sazak bu teklife sıcak bakmadı ve iki yazarla yoluna devam etmek istediğini kaydetti. Ancak Sazak ve Demirören ara çözüm olarak iki yazarı dinlendirmek noktasında anlaştı.
Derya Sazak toplantı sonrasında çalışma arkadaşlarına "Şimdilik uzlaştık" dedi.

Ancak toplantıda konuşulanların Hasan Cemal'in kulağına gitmesi sonucu Cemal yakın çevresine tartışmalardan sıkıldığını ve gazeteye dönmeyi düşünmediğini ifade etti.

Can Dündar'ın da gazetede yazı yazmaya devam etmeye sıcak bakmadığı gelen bilgiler arasında.
Öte yandan Milliyet'teki sansür depreminden etkilenen sadece bu iki isim değil.

gercekgundem'e ulaşan bilgilere göre Hasan Pulur'un yazısı da geçtiğimiz günlerde sansürlendi. Pulur sansürden rahatsızlığını yakın çevresine ifade etti.

Başlık: Ynt: Milliyet Gazetesi Tasfiyeye Başladı
Gönderen: ozanca - 06 Mart 2013, 01:22:06 ÖS 13
Dallas gibi olmuş ?
Eee sonuç ne olacak ?