Kürtler Kiracı Değil!

  • 0 Cevap
  • 1258 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Maveraî

  • Haymatlos..
  • *
  • 506
  • ﺃَﺳْﻠَﻤْﺖُ ﻟِﺮَﺏِّ اﻟْﻌَﺎﻟَﻤِﻴﻦَ
Kürtler Kiracı Değil!
« : 25 Nisan 2018, 11:50:14 ÖÖ 11 »

Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Kürtler kiracı veya mülteci değil, bu vatanın sahibi ve devletin kurucu halklarındandır” dedi.

Yapıcıoğlu, “Her ne kadar uzun süredir siyasetin ve basının gündeminde yer almasa da, Kürt meselesinin halen çözüm bekleyen en önemli meselelerden biri olmaya devam ettiğini” belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anda memleketin gündeminde olan birçok diğer meselenin de bu mesele ile doğrudan veya dolaylı olarak ilgisi vardır. Meselenin çözümü diğer sorunlarımızın çözümüne de katkısı olacaktır.

Kürtler, Türklerin Anadolu’ya gelişinden binlerce yıl öncesinden bu topraklarda toplu olarak yaşamaktaydı.

Müslüman Türk kardeşleri ile tarihsel birliktelikleri tarihin akışını değiştirmiştir.

1071’de Malazgirt’teki birliktelik ile Anadolu’nun fetih kapıları açıldı.

1514’teki beraberlik ile diğer İslam kavimlerinin önemli bir kısmının birlikteliğine giden yol açıldı.

1915’teki birliktelik ile Çanakkale boğazı ve Anadolu’nun kapıları Batılı emperyalistlere kapatıldı.

Kürtler kiracı veya mülteci değil, bu vatanın sahibi ve devletin kurucu halklarındandır.”

Yapıcıoğlu, “Mesele bitmemiştir, devam ediyor. Sorun bizimdir, hepimizindir ve mutlaka çözüme kavuşturulmalıdır” dedi ve şunları da ekledi:

“Kürt kavmi İslam ümmetinin asli unsurlarındandır. Yaşadığı coğrafya da ümmet coğrafyasının merkezidir. Meselenin çözümsüz kalması bütün bölgeyi olumsuz olarak etkileyecektir. Adil bir şekilde çözümü, hem bölgeyi hem bütün İslam coğrafyasını rahatlatacaktır.

Çözümün tam zamanıdır. Yasal düzenlemeler, AB istediği için veya birileri silah bırakacak diye değil; milletimiz hakkına kavuşsun, haksızlıklar ve huzursuzluklar son bulsun, kardeşlik yeniden tesis edilsin ve adalet yerini bulsun diye yapılmalıdır.

Çözüm için ulus devlet paradigmasının terki, Kürtler’in de asli kurucu halk olarak kimliklerinin anayasal olarak tanınması, temel haklar konusunda şartsız adımlar atılması gereklidir


[Alıntı]
Aynayım, bakanlar beni değil ancak kendini görür..