ALTIN ORANIN KURAN-I KERİM’DEKİ MUCİZEVİ YANSIMASI ( ALİ İMRAN SURESİ 14.-91. A

• 17 Cevap
  • 28533 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5169
    • depo
Ynt: ALTIN ORANIN KURAN-I KERİM’DEKİ MUCİZEVİ YANSIMASI
« Yanıtla #15 : 21 Eylül 2013, 09:08:05 ÖÖ 09 »

....bu türden çalışmalara karşı olabilirsiniz ancak en azından biraz inceleyip bilgi sahibi olduktan sonra itirazlarımızı ileri sürsek daha doğru olacaktır..

karşı olmadığımı tam tersi ola-bilirliğini kabul ettiğimi ama vahyin ana görevini gölgelemesinin yanlışlığını önemle belirttim.

Ynt: ALTIN ORANIN KURAN-I KERİM’DEKİ MUCİZEVİ YANSIMASI
« Yanıtla #16 : 21 Eylül 2013, 10:42:28 ÖS 22 »
Bu tür çalışmalar ciddi ve objektif olarak kabul edilebilir olmak şartıyla vahyin ana görevini gölgelemez, ancak güçlendirebilir.. İnsanlar, bunların Allah kelamı olduğuna neden inanayım sorusundan, "işte bunlar varsa Allah kelamı olmalıdır" sonucuna varabilirler..inanan için bunlara gerek yok diyenlere Hz.İbrahim den daha mı çok inanıyorsunuz diye sorarım..
Böylece İbrahim'e -kesin bilgiyle inananlardan olması için- göklerin ve yerin melekûtunu gösteriyorduk. (6/75)

*

Çevrimdışı Rahmetli

• *
  • 1056
Sayın Taşpınar;
öncelikle belirtmekte yarar görüyorum. Burası form sitesi. Emek verip ortaya koyduğunuz çalışmalarınızı tartışmaya açma yeri. Böylelikle iddianızı test etmiş, doğru ya da yanlış karşı görüşleri öğrenmiş olursunuz.
Ve ortaya çalışmada da,  karşı görüş bildirenlerde de hata ve yanlışlar olabilir.

Öncelikle belirtmekte yarar görüyorum.
Kur'an'ın mucizliği evvel emirde iç tutarlılığına sahip, çelişkisiz bir kitap olmasıdır.
Çelişki beraberinde şüpheyi getirir.
İnsan doğruluğuna ikna olduğu yol üzerinde yürür.
Bu anlamda ortaya konulan beşer ürünü hiç bir eser çelişkiden azade değildir.
Bu sebepledir ki, Rabbimiz Kur'an gibi bir eser ortaya koymaya davet ederek MEYDAN OKUYOR.

Rabbimizin ayetlerinden birisi olan sivrisineği geliştirmek için üzerinde kafa patlatsa ondan daha güzelini ortaya koymaktan aciz insanoğlu, kendi üretimi teknolojik harika olarak sundukları eserleri bir vakit sonra eksik ve yenilenmeye muhtaç görüp yenilerini üretmek durumunda kalıyor.

2/2 Bu, doğruluğu şüphe götürmeyen ve Allah'a karşı gelmekten sakınanlara yol gösteren Kitap'tır.

2/23 Kulumuza indirdiğimiz Kuran'dan şüphe ediyorsanız, siz de onun benzeri bir süre meydana getirin; eğer doğru sözlü iseniz, Allah'tan başka, güvendiklerinizi de yardıma çağırın.

10/37 Bu Kuran, Allah'tandır, başkası tarafından uydurulmuş değildir. Ancak kendinden öncekini doğrular ve O Kitap'ı açıklar. Alemlerin Rabbinden geldiğinde şüphe yoktur.

32/2 şüphe götürmeyen Kitap, alemlerin Rabbi'nin indirdiğidir.

Size çalışmalarınızda başarılar diliyor, altın oran ile ilgili bir çalışmayı (animasyon film) paylaşmak istiyorum.

İyilik su gibidir, içmeyen ölür...