SİYONİST İSLAMCI YÂDA GAYRİ İSLAMCI MEDYADAN UZAK, SURİYEYE BAKIŞ...

  • 4 Cevap
  • 4524 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


SİYONİST İSLAMCI YÂDA GAYRİ İSLAMCI MEDYADAN UZAK, SURİYEYE BAKIŞ...
Bilindiği üzere günümüzde siyasi ve de reel olarak insanların zihinlerini meşgul eden en önemli sorun Suriye de yaşanan acı savaştır. Her savaş acıdır. Bu savaşın daha da acı olmasının sebebi ise yeni sıffinlerin tekrarlanmasıdır. HZ âlinin ifadesi ile” insan hakikati bilmediğinde haklıyı da bilmez olur”. Bu sözünü sahabe olmasına rağmen muaviyenin safında yer alan şahıslar dolayısı ile tarihte ve günümüzde akılları karışanlar için güzel bir ölçüdür. Ölçüsü olmayanlar ise islam’ın gerek fıtri olarak gerekse de o mistik ve engin kavrayışına sahip olmadıkları gibi ne islam’ı ne de yaşanan vakıayı etüt edemedikleri için dir ki, zihinleri de allak bullaktır.
Maalesef insanlar dünyayı tanımadıkların da yaşanan vakıayı da doğru bir yere koyamazlar. Dünyadan ülkelere bakamayanlar ülkelerden de dünyayı doğru tanımlayamazlar. Ve zalime mazlum, mazluma da zalim muamelesinde doğru yerde durmadıkları gibi büyük küfür güçlerinin bilerek yâda bilmeyerek oyuncağı olurlar. Ve yaşanan sahnede zalimi alkışlarlar. Suriye de yaşanan da bu değil midir? Suriye ye cihad için gitmekte olduklarını söyleyenler, kananlar yâda kandırılanlar neden kendilerine şu soruları soramıyorlar? Bir taraftan kendi yaşadıkları ülkeyi şirk düzeni diyenler tağut diyenler, Diğer taraftan aynı şirk düzeni dedikleri rejimlerle Suriye üzerine çullanmaları akıl alır değildir değil mi? Bir taraftan Amerika kâfirdir diyenler, Suriye de Amerika ve İsrail ile ile aynı safta olan çoğu göçmen cihatçılar! Kendilerini Allah yolunda sanıyorlar. Yada öyle görmek istiyorlar. Bu adına mücahit! denilenler Amerika İsrail, Suudi, katar, Ürdün Türkiye ve Avrupa ülkeleri ile birlikte nasıl olabiliyorlar? İşin daha da ilginci İslami iranın da Suriye de Amerika ile aynı safta olmasını istiyorlar akıllara zarar değil mi? Böyle olursa İslami İran için öfkelerinden ölmeyecekler. Eğer Suriye de İslami iran Amerikanın yanın da olursa, iran Amerikanın karşısında dır diyecekler. Ama İslami iran planlarını bozup Amerika ile birlikte olmayınca bu kez de yok canım iran Amerika ile birliktedir gibi eşeklerin güldüğü bir yalana sarılıyorlar. Böylece akıllarınca zihinleri bulamak istiyorlar. Amerikanın irana o kadar ambargosuna rağmen bakar kör olabiliyorlar. Kendilerini tilki insanları ise balık hafızalı sanıyorlar
Örneğin çoğunluğunu Çeçenistan dan dan gelenlerin oluşturduğu savaşçılar Rusya ya karşı zafer kazanmışlar mı ki kendi cephelerini bırakıp halkı Müslüman olan bir ülkeye hangi akılla geliyorlar? Çeçenistan da olan çocukları, kadınları ve yaşlıları vatanları işgal edilen bu Çeçenistanlı savaşçılar hangi emperyalist planlar için Çeçenistan’ı Rusya ya bırakıp Suriye ye geliyorlar? şehit Cevher Dudayev den sonra kasti olarak Amerika’nın yönlendirmesi ile gelen selefi vahabiler (Ömer Hattap bunlardan biriydi) Çeçenistan’ı hangi gaye ile savaşa sokup sonrasında Ruslara teslim ettiler ise Suriye yi de aynı gaye ile Amerika ya teslim etmek için Suriye de Amerika adına vekalet savaşı veriyorlar. Afganistan da da Apdullah Azzamı öldürüp yerine kendi uşağı olan Sabatayist Usame bin ladini Başa geçirerek Afganistanı da Amerikan’ın hizmetine sundular. İslam ülkelerini işgal etmek için kullandıkları Usame bin ladin işi bitip son kullanım tarihi dolunca Saddam Hüseyin gibi tarihin çöplüğüne atıldı. İlginçtir ki; küresel siyonizm’in önemli şahsiyetlerin den olan Saddam Hüseyin’in idam edilirken kendi efendileri olan Amerika tarafından idam edilmesine rağmen son sözü sorulduğunda İran’ a dikkat edin olmuştur. Bu da gösteriyor ki Yahudiler Saddam ya da Usame Bin ladin gibi kendi efendileri tarafından öldürülseler de bu durumdan son derece memnunlar ve davalarına son derece sadakatlidirler. Osmanlılar döneminde yaşamış ünlü İngiliz ajanı Hamperin ifadesi İle de “Babalar oğulları için ekmiyorlar mı? derken Ektikleri fitne tohumlarını bir gün toplayacaklar ki Mevlana da bunu vezir hikâyesi ile anlatıyor.
İşte aynı adamlar Çeçenistan da iyi halt etmişler gibi şimdi de Suriye de boy gösteriyorlar. Sanki Rusya yı yenmişler de Şimdi başka bir ülkedeler. Aynı soruları diğer ülkelerden gelenlere de sorabiliriz. Siz geldiğiniz ülkeleriniz de şeriat devleti mi kurdunuz ki; Suriye de şeriat devleti kuracaksınız? Mesele Suriye ise en laikinden tutun en çok dindar görüneni Suriye de şeriat istediğini söylüyor, insan haklarından söz ediyor. İlginç değil mi? aynı cihatçılar kendi ülkelerin de ki zulmü, içkiyi, şirki, faizi, kumarı, fuhşu, rantı, faili meçhulleri, Amerikan üslerini, ise hiç söz konusu etmiyor. Kendi ülkesine gözü kör olanlar Suriye de kraldan fazla kralcı oluyor. Şeriattan söz ediyor. Zulümden söz ediyor.
Zulümden söz eden siz adına mücahit! denilenler, siz zulmün ne olduğunu gerçekten biliyorsanız eğer; Siz geldiğiniz ülkelerden Suudi Arabistan Çeçenistan, Ürdün, mısır, Tunus, katar ve daha birçok ülkeden Suriye ye gelenler, siz geldiğiniz ülkelerde ki zulmü neden görmüyorsunuz? Kendi ülkelerinizi kurtardınız mı? Yoksa oralarda Amerikan üsleri ve İsrail başkonsolosluğu olduğu için mi oralarda zulmün varlığını göremiyorsunuz? Yoksa oralar da Amerikan üsleri ve çıkarları zarar görmesin diye mi çıtınız çıkmıyor o ülkeler için? Diğer ülkeler deki yaşananlar zülum değil değil mi? Zülüm ama o zülüm sizi rahatsız etmiyor. İşte böylece gerçek niyetiniz ve Suriye de kimin uşağı olduğunuz belli oluyor.
Suriye de Amerika ve İsrail adına bir vekâlet savaşı veriliyor. Müvekkil Amerika vekilde göçmen cihatçılar! Oysa herkes biliyor ki suriyenin ne kadar eksiklikleri de olsa Suriye de Amerikan üssü yok, Suriye de israil başkonsolosluğu yok, Suriye meclisin de Türkiye de olduğu gibi İsrail ile dostluk grubu diye bir grup yok, Suriye de başörtüsü sorunu hiçbir zaman olmadı. Suriye de bunların yanısıra İsrailin yanı başın da Filistinliler için her zaman bir Habeşistan oldu. Ve Esat da adeta bir Necaşi kralı oldu. Ve Suriye Filistinli lere bir soluk oldu. Direnişin kalesi oldu. İşte bu yüzden Suriye hedef tahtasına oturdu ve filistine giden bir köprü olan Suriye Arap baharı bahanesi ile Amerika batı ve Arap ülkeleri öncülüğünde hormonlu bir devrim ile medya kanalları her türlü aygıt kullanılarak samiri gibi bir algı yanılması yapıldı. Fakat Esadı zalim göstermek için göçmen muhaliflerin suriye halkını öldürüp sonrada bakın işte nasıl da insanları öldürüyor demesi kimseyi kandıramıyor, işte gerçek te bu yüzden çoğunluğu ülkesini seven halk ve hakkın yardımı sayesinde Suriye emperyalist ve vahabi çeteleri karşısında direndi direniyor.
Afganistan da buda heykelini yıkan vahabi el kaideci bir kısım selefiler Arakanda Müslümanların Budistler tarafından yurtlarından çıkarılıp öldürülmelerine sebep oldular. Hâlbuki İslam dini diğer din sahiplerinin de kendi dinlerini yaşamalarına olanak verir. Bu el kaideciler fitne tohumlarını ekip Arakanda niçin savaşmıyorlar? sorusu da bu sahte cihatçıların hangi minvalde hangi hareket ettiğinin en açık tahlilidir. Irak camilerinde bomba patlatıp böylece mezhep savaşı çıkartmak isteyen , bir şii birde sunni camisin de katliam yaparak masum insanları öldüren Fitneci el kaideciler gerçekten insan mıdır? Guantanamo hapishanesin de Amerika nın esiri olan bir kısım el kaideciler Suriye de ise Amerikanın piyade askeri olmaları nasıl bir akla ve ahlaka sahip olduklarını gösteriyor. Filistinlileri öldüren İsrail 700 kadar muhalif adına mücahit! denilenler İsrail de tedavi görürken 1500 e yakını da Şubat 2014 de İsrail üzerinden Suriye ye giriyor ve bunlar aslan mücahitler oluyor Ne güzel değil mi! Sonra da Yahudi İsrail ne iyi dostumuz ehli kıble olan İran sa düşmanımız oluyor.
Suriye de katliam yapanlar medya aracılığı ile hakikati ters yüz etmek istiyorlar.Tıpkı hırsızın kaçarken kendisi kovalayanlara hırsızı yakalayın demesi gibi izlerini kaybettirmek istiyorlar.Tarihte Hz. Osman’ı öldürtüp sonra da o kan üzerinden siyaset yapıp Hz aliyi suçlayanlar nasıl ki iktidar olmak istemişlerdiyse bugün de Muaviye’nin çağdaş takipçileri Suriye de aynı hilelerini sergiliyorlar.Kendi öldürdükleri üzerinden başkalarını suçlayarak şeytanın iktidarını İslam kostümün de sunuyorlar. Yüze yakın ülkenin desteklerine rağmen medya kanallarının yalan üzerine haber yapmasına rağmen yine de Allahın izni ve hür vicdanların kanmayışı ile birlikte Türkiye halkı da hep şüpheyle baktı bunlara. Mısıra taraftar olan halk Suriye için yürümedi. İftiralar bir yere kadardır. Ve yalancın mumu yatsıya kadardır.
Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Bir insanı sevmemek onun adına yalan uydurmayı gerektirmez. Nitekim ayette” Bir kavme olan düşmanlığınız sizi adaletsizliğe sevk etmesin” derken tamda bu konuya temas ediyor. Fakat İslam düşmanları her hileye başvuruyorlar. Çünkü onlar için esas olan hedefe varmaktır. Böyle olunca her şey meşru oluyor. Bazıları Esad Nusayridir diyorlar. Biz de diyoruz ki Esad Nusayri olmayı kendisi seçmedi. Herkes doğduğu coğrafya da hangi mezhep varsa o mezhep mensubudur. Kimse şii ve sunni olmayı seçmedi ama sunni olduğu halde içki içen ve namaz kılmayanlar var. Ve Nusayri olduğu halde namaz kılan ve içki içmeyenler de var. Demek oluyor ki akılsız ca mezheple kimseyi fişleyemezsiniz. Yok, eğer mezhep bu kadar önemli ise bana peygamberin hangi mezhep den olduğunu söyle. Yâda sana hangi mezhebin hak olduğu yetkisini kim verdi? Eğer mezhep bu kadar hayati ise imanın mı yoksa islamın mı şartlarındandır? Eğer mezhep bu kadar önemli ise doğduğu coğrafyanın mezhebini alan sen ben ve bizler arasında Allah adaletsizlik mi yapıyor? Allah hâşâ haksızlık mı yapıyor? Demek oluyor ki mezhep din değil islamın farklı bir yorumudur.
Olmadık iftiraları atanlar Esadı zalim göstermek ve böylece Esad bahane Suriye yi işgal etmek şahane demek için olmadık cinayetler işliyorlar.Örneğin 40 yaşındaki bir kadını iple boğan sözde muhalifler mücahit midir? Annelerinin gözleri önünde çocuklarının başını kesen sözde muhaliflerin yaptığı imandan mıdır? Çarşaflı kadınları camide toplayıp sırtlarını kırbaçlayan sözde adına mücahit denilenlerin yaptığı kura’ndan mıdır? Suriye de Kadınların sandalye de oturması şirktir diyen bu ruh hastaları nedir sizce? Sakalı olmayanın takma sakal takması farzdır gibi bakanlar ve insanları kırbaçlayanlar hangi dindendir sizce? Hollanda dan getirdikleri kimyasal gazlarla çocukları zehirleyen ve sonrada bununla iftihar eden sözde cihatçıların yaptığı İslam dan mıdır? Suriye de Rojava Kürtlerinin kafasını kesip yollara dizen el kaideciler cihatçı mıdır? Yine Suriye de Kürtlerin namusu bizim için helaldir diyen Bu vahşi sürüsü hala mücahit midir gerçekten? Hz İbrahim’in türbesini şirk adı altında yakan selefi muhalifler insan mıdır? Sahabe mezarını yakan sözde muhalifler sizce İslam devleti mi kuruyorlar? Bunun adı Suriye de cihat etmek mi dir? Yine Suriye de 535 bin bina yıkan muhalifler israile ait tek bir evi yıkmış mıdır lar? Bina yıkmak devrim midir? Suriye halkının altınlarını ve fabrikalarını çalmak ahlaki midir? Suriyeli mazlum halkını para karşılığı kadınlarını satanlar mücahit midir? Bu sözde mücahitler 65 yıldır İsrail zulmüne uğrayan Filistinliler için neden cihad edememektedirler?. Bu sorduğumuz sorular cevabını veremeyecekleri sorulardır. Eğer Suriye de muhaliflerin medyadan sakladıkları katliamları sayacak olsanız sıkıştıkların da yok efendim orda kaç grup mücahit! Var o yapmadı bu yaptı diyorlar. Yani amcam yapmadı da dayım yaptı diyorlar. Amerika nın verdiği silahla Müslüman kardeşini öldüren mücahit oluyorsa artık siz bu zeki! İnsanlara ne diyebilirsiniz? Yok, bütün bunu yapanlara hala mücahit diyorsanız Allahın azabını bekleyin o halde. Suriye de adı mücahit! Yâda müteahhit olan her ne ise insan öldüren kafa kesen bu göçmen muhaliflerin hepsinin Allah kahru perişan eylesin.
Gelelim Suriye de Esat mescitleri yakıyor yıkıyor diyenlere, bilinmelidir ilk mescit yıkan peygamberimiz dir( sav) .Yıktığı mescidin adı “mescidi Dırar”dır Neden yıkmıştır? Çünkü Münafıklar o mescidi fitne yerine çevirmek istedikleri için peygamberimiz sav tarafından yıkılmıştır. Suriye de terörist münafıklar camilerin içinden halka ateş etmektedirler ki bu durum da o camilerin yıkılmasından başka çaresi yoktur. Suriye de olan durum da budur. Ve bu yüzden Suriye de fitne merkezine dönen bazı camiler yıkılmıştır.
Diğer taraftan hem Suriye deki savaşı kızıştırıp hem de o mağdur insanlar üzerinden para toplayan ve ceplerini dolduran yardım derneklerine ne demeli? Denmeli ki siz bu savaşın olmasına vesile olacak yerde durmasaydınız zaten bu mağdur insanlar kendi evlerin de oturuyor oluyorlardı değil mi? Eğer siz yardım dernekleri savaş derneklerine dönmüş olmasaydınız. Evet, cepleriniz dolmaz dı. Bunu sizde biliyorsunuz. Fakat gerçek ve hakikat işinize gelmez. O yüzden cehennemi bekleyin bir gün ölümde var.
Önce insanları muhtaç duruma düşürüp ülkelerini işgal edenler sonrada onlar adına para toplayarak “sana ihtiyacım var” diyorlar. yani önce adamı bir güzel dövüyorlar sonrada senin yardıma ihtiyacın var benimde sana diyorlar. Doğru söylüyorlar Suriyelilere ihtiyaçları var çünkü Suriyeliler olmasaydı siz yardım dernekleri zengin olamazdınız. Bu yüzden “sana ihtiyacım var” demeniz doğru! Bir isimlendirmedir, isabetli olmuş! Kötü niyetleriniz bilerek yada bilmeyerek söz ve fillerinize yansımış.
Bu savaşın tam orta yerinde bazı aklı eksik olanlar, İslami İranın Suriye de cihad! Ve İslam adı altında oynanan oyuna gelmediğini görünce diyorlar ki; madem İslami iran bu kadar güçlüdür ,o kadar füzesi var, eğer samimi ise israili neden yok etmiyor? Bu soruya cevap vermeden önce bunların bilinçaltını biraz yoklamak istiyorum ki ne kadar zeki! Oldukları ortaya çıksın. Yani bunlar o eksik akılları ile demek istiyorlar ki madem Allah güçlüdür neden israili yok etmiyor? Hani Allah güçlüydü? Hani Allah zalimleri yok ederdi? Allah neden zalim israili yok etmiyor? Şimdi bu soruları niçin sorduğumu anlayanlar onlarında hangi akılla o soruları sorduğunu anladınız değil mi? İşte bu kadar aklı kıt olanlar islam’ı nasıl anlayacaklar? Yani bunlara kalsa peygamber taife giderken taşlandığın da Cebrail istiyorsan onları yok edeyim mi? Sualine kesinlikle peygamberin evet demesi lazımdı. Ama peygamber hayır belki bunların nesillerinden iman edenler olacaktır diyor. Yani şimdiyi değil geleceği düşünüyor. Mezhepsel değil fikirsel Vahabi gibi düşünenlerde ise gelecek diye bir zaman kavramı yoktur. Ya şimdi Müslüman ol ya da bak seni şimdi öldürürüm anlayışı. Onları gerek Suriye ve gerekse diğer coğrafyalarda insan öldürmekten adeta zevk alan sadist bir anlayışa sürüklüyor ki tarihte bunu haricilerde yapıyordu. Cihadı insan öldürmeyle eş anlamlı gören ha sinek ölmüş ha insan ölmüş fark etmiyor. Onlar için cihat atari salonun da oyun oynarken insan öldürmek gibi algılanıyor. Çünkü bunlar İslam dininin yok etmek için değil, yaşatmak için geldiğini anlamıyorlar. Ve her şeyin bir zamanı olduğu hakikatinden yoksunlar. Çünkü bunlar akıl, hikmet, mantık, zaman zemin şartlar gibi gerçekleri ya algılamıyorlar yâda işlerine gelmediği için Amerikancı hocalarından aldıkları akılla ve aptalca sorularla güya İslami İran’ı köşeye sıkıştırdıklarını zannediyorlar.
Bunlara kalsa İran bir yere yardım edecek olsa gelip önce kendilerine söyleyecek yoksa İran İslami ve mazlum ülkelere yardım etmemiştir. Hani kendilerine söylenmedi ya! Hâlbuki devletler yardımlarını açıktan değil gizli yaparlar ve gelip te Ahmet ‘e Mehmet ‘e söylemezler. Yardım Bir reklam değildir. Allah rızası için yapılır. Biz komşumuza yardım ederken bile diğer Diğer komşularımız bilmiyor sa bir devletin yardımlarını mazlum olan devletlere yaparken bu akıl yoksunu olanlara bildirmesi zaten gerekmiyor. Filistin direnişi 22 Kasım 2012 Kasım da Halid meş’alin ifadesi ile eğer iranın yardımı olmasaydı israili yenemezdik, bu yüzden İslami İran’a teşekkür ediyoruz diyordu. İşte bu yüzden bugün israile taş atan değil füze atan Filistinliler varsa bunun failinin İran olduğunu İsrail biliyor. Ama ne hikmetse bazı Müslümanlar bilmiyor. Bazıları hainliğinden bazıları ırkçılığından bazıları mezhebinden bazıları da kıskançlığından Hz. yusuf’a yapılanların benzerini İran ‘a yapmak istiyor, evet ama sonun da bu hak davayı sadece haklı olanlar Hz. Yusuf gibi kazanacaktır. İşte inkılâbın 35. yıldönümünde ki bütün kazanımlarda buna işaret ediyor. Çağımız da bir güneş gibi doğan bu İslam İnkılab’ın dan yarasa zihniyetliler hariç herkes tecrübe, bilgi ve feyzinden faydalanacaktır. ve yine bu kötü niyetli bütün eleştirilere rağmen bilinmelidir ki; İRAN İSLAM INKILABI KÜFÜR DÜNYASI KARŞISINDA İSLAMİ VE TEVHİDİ DURUŞ OLARAK, TEK SOMUT ADIMDIR. Bu inkılâbın karşısında olup demagoji yapanlar, boş konuşanlar ise küfür dünyası karşısın da yaptırımları olmayan masa başında konuşan ve yazan sadece birer öznedirler ve varlıkların dan da kimse haberdar değildir. Onlar Hayal âlemin dedirler. Kendi çalıp kendileri oynamaktadırlar. Bilenler biliyor ki şu an dünyada Filistin için bütçe ayıran tek ülke İslami irandır, işte bundan dolayıdır ki Müslümanlar olarak Devrimin 35. Yıldönümün de de İslami İran la gurur ve iftihar ediyoruz. Vesselam…

ALINTI

*

Çevrimdışı ozanca

  • *
  • 4676
Gene kaynak rica etsek ?
Yazı nasıl desem bilemedim ama sanırım demagojinin Kral'ı olmuş ...
Direniş cephesinin Sadık yareni Hüseyni mazlum Beşar ve onun masum Baas diktatöryası , vahşi sapık cihatcı örneklendirmeleriyle nasılda temize çıkartılmış ....
Baası ayakta tutmak adına , önüne kim çıkarsa hain ilan eden bu bakış açısı Hafız Esad ı bile Saygıdeğer ilan etti ya ...
Söyleyecek fazla söz yok ...
Devriniz bitti üzgünüm ...
Not font kurbaa

yazarın yazısına öyle bir yorum yapmışsınız ki; sanki suriye halkına ve suriye yönetimine karşı savaşanlar Işid,nusra ,öso değilmiş gibi, yoksa suriye yönetimine karşı cinler mi savaşıyor? daha düne kadar mücahit diye öve öve bitiremediğiniz bu göçmen  seyyar cihatçı! terörist grupları bugünde 360 derece çark ederek çirkeflikleri ortaya çıkınca sığınacak kale mi arıyorsunuz? televizyonlardan bize izlettirilen sayfanın diğer yüzünü gösterince canınız sıkılıyor olsada gerçek bir güneş gibidir saklanamaz. suriyeden önce laik kemalist baası biraz olsun anlatırsanız çok iyi olur derim. Mesela 80 küsür vilayetinde niçin genel evlerinin olduğunu,niçin faili meçhul işlenmiş 17 bin cinayet  olduğunu ,faizin niçin normal  olduğunu ,içkinin niçin serbest olduğunu anlatırsanız,başörtüsünün incil gibi tahrif edilerek (moda)  halkın eline verildiğinin sebebini anlatırsanız emin olun türk halkı sizinle gurur duyacaktır.

*

Çevrimdışı ozanca

  • *
  • 4676
Gene aynı yerdeyiz ...
Mücahid Esedi aklamak adına , etrafı çamur deryasına cevirdiniz ....
Diyorum ki TC kötü , Suriye savaşan taraflar kötü , İhvan kötü eyvallah ...
AKp de kötü kaynamasın arada ...
Hepsi kabulum aldım başım gözüm üstüne koydum ...
Siz şu mücahid Esedi ve Hüseyni Baası izah edin ...
Nasıl mubarek oldular bu süreci işleyin ...
Nasıl zalim Hafız , Saygıdeğer Sayın Hafız oldu ?
Nasıl Baasın istihbarat şefi gayri müslüm şahsiyet , direniş şehidi oldu ?
Ve bebek yüzlü katil Beşar nasıl uhrevi mertebeleri tek tek yükselip Hüseyni mücahid oldu ?
Not font kurbaa

Selamün Aleyküm Haklı olarak sorduğunuz süreçle ilgili cevap,ABD ‘nin BOP projesi bağlamın da; SURİYE'NİN KÜRESEL 28 ŞUBATI… başlığıyla kısa kısa  da olsa cevaplandırılarak daha detaylı cevap için kaynak yazılar belirtilmiştir .Allaha emanet  olunuz