Haftanın Konuğu ''SİBEL ERASLAN''

• 21 Cevap
  • 13223 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Haftanın Konuğu ''SİBEL ERASLAN''
« Yanıtla #15 : 17 Kasım 2008, 07:30:09 ÖS 19 »
selamün aleyküm sibel hanım ben sizin yazılarınızı büyük bir beyeniyle okuyorum ve gerçektende sizi çok beyeniyorum bence mümin kadınlara kızlara örnek verilecek bir bayansınız.sizinle tanışmayı gerçektende çok isterdim ama malesef bu imkana sahip değilim inş bu platformda sizin ender bilgilerinizden faydalanırız.müsadenizle benimde size bazı sorularım olacak inş cevap verirsiniz..
malumumuz ülkemizde başörtüsü yasağı var ve bu yüzden birçok bayan okumuyor yada okulu bırakıyor.bizim en çok bilgili,bilinçli kadınlara ihtiyacı duyduğumuz şu zamanda bayanların herşeyden elini çekmesi doğrumudur?

malesef şuan baktığımız zaman fitneye sebep olur gerekçesiyle bacılarımız sadece  dört duvar arasına yapacaklarıyla meşgul,ev işlerine adanmış,robot misali sabahtan akşama, sadece pişirmeye, temizliğe, gün gezmeye,mahkum olmuş; toplum içine karışmamaktadır.müslüman Kadının toplumda boş bıraktığı alanlar fasıklarca doldurulmaktadır.bunları göz önüne aldığımızda müslüman kadın ne yapmalı?

sorularıma cevap alırsam çok sevinirim hakkınızı helal edin.rahatsızlık verdiysem özür dilerim alacağım cevaplar içinde şimdiden teşekkür ederim Allah cc yar ve yardımcınız olsun inş.kolaylıklar dilerim...

« Yanıtla #16 : 17 Kasım 2008, 07:43:27 ÖS 19 »
S.A.

Sizi burada görmekten mutluluk duydum. Allah(cc) ilminiz artırsın size yeni çalışmalarınızda yol gösterip kolaylıklar nasip etsin. Çalışmalarınızın ecrini ahirette kat be kat almanız duasıyla.

Sorum şu: Sibel Eraslan bugüne kadar neler okudu, hangi yazarlardan etkilendi? Günlük haberler, köşe yazıları ve meslekî okumalar dışında kalan zamanında neler okur? Bizlere kimleri okumamızı tavsiye eder?

Selam ve dua ile.
Allah katında din İslam'dır. (Âl-i İmran - 19)

« Yanıtla #17 : 17 Kasım 2008, 09:32:03 ÖS 21 »
hoşgediniz Sibel abla
sizi ilk olarak Marmara ilahyattaki yasak döneminde tanıdım
'demir kız' dan 'zalime karşı nasıl durulur?' dersi almıştık ;)
o günkü Sibel Erslan (zalime karşı)duruşu ile bugün aynı mı?

hakkınızda çıkan haberlerle ilgili sormak istiyorum
Alıntı
Doğrusunu isterseniz günün birinde Zapatero adında biriyle tanışacağımı hiç aklıma getirmezdim çocukken, hele bir iftar sofrasında karşılıklı oruç açacağımızıysa asla... Benim için Keloğlan masalı gibi bir şeydir bu. Neden olmasın? Adam bikere İspanyol kardeşim, kalkmış gelmiş Aziz Bey`in iftarına... Hayal gibi vesselam...
mesela bu memnuniyetiniz çok eleştirildi
hakkaten zapatero ile yemek yemek masal gibi miydi
masalın sonu nasıl bitti

ve;
Ece hanım ile olan program;
Siyaset Meydanında Ece-Sibel Kapış(ama)ması seklinde yorumlandı(Nuray Kahraman)

Ali kırcanın o gece sizi karşılaştırma amacı neydi
art niyet sezerek mi tartışmaya meydan vermediniz
ece hanım size üstün gelmeye çalıştı mı

ve o gece sorulan sorulardan biri
deniz feneri davasıyla ilgili düşünceleriniz ?

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #18 : 18 Kasım 2008, 12:26:30 ÖÖ 00 »
beni diğer sorum ise
bize yansıyan "Sibel Eraslan portresi"yle alakalı

şöyle ki;

Bir yanda mahkeme duvarlarının arasında (ki oraya da alınmıyorsunuz ya ) soğuk hukuk terimleri içinde aralarında hak arayan bir kadın

bir yandan zaman zaman resmi ideoloji karşıtlığı ile ön plana çıkan bir kadın

bir yandan yine o resmi ideolojinin içinde ama farkında veya değil boğulan mazlum hem cins yada hem din lerinin yanında bir kadın

bir yandan dört bir tarafta gözü yaşlıları silmek için koşturan bir kadın

bir yandan ulema tarafındna tartışılan çok sivri konuları kaleme alan (can parçası) bir kadın..

vs.. vs...
iki zıt kutbu (cesur ve müşfik) aynı anda yoğun gördüğümüz Sibel Eraslan'ı destekleyen ne acaba?

çok iyi biliyorum ve hissediyorum ki müthiş yoruluyorsunuz,  kuvveti -gücü nerden-nerelerden alıyorsunuz ?

merak ettim..??
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı Aysegul

• *
  • 3127
    • Yine Ayrılık.. Yine Ayrılık...
Haftanın Konuğu ''SİBEL ERASLAN''
« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2008, 12:57:52 ÖÖ 00 »
Aleykum Selam
Hoşgeldiniz Sibel Abla,
Sizi burada gördüğümüz için çok mutlu olduk.

Gerçek Hayat Dergisi abonesi olarak, buradan; sizi de takip etmekteyim..

Özellikle Kitap Değerlendirme anlatımlarınızı (kullandığınız yöntemle) çok beğeniyorum..

- Kadınlar ve Şerbetler başlığındaki yazınızla "Kalbin Limon Hali" öykü kitabı,
  (burada ilk kitaplar ile kundaktaki bebek benzetmenizi)

- Ahmet Can "Zeval" kitabına değinmenize Batman ve Joker ile başlamanıza..

ve diğer anlatımlarınızda olsun..

İki olayı birbiriyle bağdaştırarak anlatımınız, gerçekten beni çok etkileniyor, çok beğeniyorum.
Çelik Yürek Zamanları'nda, Başbakanın Çelik Yelek olayıyla başlayıp, 'iffet' kavramına değinip, Çelik Yürekliliğe değinmenize gibi..

Aslında Gülcan Tezcan ile yaptığınız "Aynı hikayenin etrafında dönüyoruz" söyleşisini okurken bu başlığın geçtiği cümleye geldiğimde derin bir nefes almam gerekti.. Çok etkilendiğimi söylemeliyim. (Bu söyleşinin tamamı çok güzel.. :) okumayanlara tavsiye ederim.)

Allah sizden razı olsun İnşallah.
Takipteyiz İnşallah..

Benim sorum ise: Bir yazınızda 'gençlere nasıl bir dünya bıraktığımız konusunda' soru işaretleri yaşadığınızı belirtmişsiniz..

Peki gençlere nasıl tavsiyelerde bulunursunuz, gelecek için..

Şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar..

*

Çevrimdışı ketum

• *
  • 18
« Yanıtla #20 : 18 Kasım 2008, 04:32:04 ÖS 16 »
...........

« Yanıtla #21 : 20 Kasım 2008, 11:36:29 ÖS 23 »
Sn. Sibel Hanım, iştirakinizle tüm "İslami düşünce platformu" ailesi üyeleri gibi bende memnun olduğumu söylemek isterim, her ne kadar bu ailenin bir üyesi olma rolüm msn adresimle sınırlı tutulsa da/ tutsam da, şansımı deneyeyim dedim. İsminizi görünce sormak gereklilik hasıl oldu zira duruşuyla, İslam örtüsü altında tamamıyla olmasa da dengeyi sağlamış nadir insanlardan olduğunuz kanaatindeyim. Hayatımın en mühim sorusunu sormak istiyorum; İslami âlimlerinin ortak fikirde buluştukları şu ;"bir gecelik anarşi bin yıllık zalim sultanın yönetiminden daha kötüdür" düsturunu siz ne kadar hayatınıza uyguluyorsunuz? Uyguluyorsanız dengesini nasıl ayarlıyorsunuz?