Araplar İSLAM DEVLETİ İstiyorlar.

 • 2 Cevap
 • 3406 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Müslüman

 • ****
 • 511
 • Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.
Araplar İSLAM DEVLETİ İstiyorlar.
« : 05 Eylül 2013, 05:45:55 ÖS 17 »
Araplar İslam Devleti istiyor
05 Eylül 2013 / 12:22
Araştırma şirketi Gallup'un 5 ülkede yaptırdığı anketin sonuçlarına göre Arapların büyük çoğunluğu Şeriat gelmesini istiyor. Kadınlar da erkekler kadar Şeriatı destekliyor.
 

 
Gallup'un 5 Arap ülkesinde yaptırdığı anketin sonuçlarına göre bölge halkının çoğunluğu kanunların Şeriat esaslı olması gerektiğini düşünüyor. Anketin ilginç sonuçlarından biri de, sanılanın aksine kadınlar da erkekler kadar Şeriatı savunuyor.
 
Aşağıdaki anket sonucu tablosunun ilk sütunu, Şeriatın tek kaynak olması gerektiğini savunan erkekleri gösteriyor, ikinci sütun Şeriatın tek kaynak olması gerektiğini savunan kadınlar. Üçüncü sütun, "Şeriat da bir kaynak olmalı ancak tek kaynak değil" diyen erkekler ve dördüncü sütun, "Şeriat da bir kaynak olmalı ancak tek kaynak değil" diyen kadınları gösteriyor.
 
Bu sonuçlara göre Mısırlı erkeklerin yüzde 50'si, kadınların da yüzde 44 gibi büyük çoğunluğu Şeriatı tek kaynak olarak görmek istiyor.
 
Suriye ve Tunus'ta tek kaynak olarak Şeriat isteyenlerin yüzdesi nispeten düşük iken, Yemen'de erkeklerin yüzde 68'i ve kadınların da yüzde 58'i sadece Şeriat hükümleri ile yönetilmek istiyor.
 

*

Çevrimdışı Müslüman

 • ****
 • 511
 • Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.
Ynt: Araplar İSLAM DEVLETİ İstiyorlar.
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2013, 05:47:12 ÖS 17 »
Ne dersiniz böyle birşey şu an için mümkün mü?

Şeriat ama nasıl? Halife hangi meşrepten olsun, hangi mezhepten olursa kabul görür, hangisinden olmazsa kabul görmez? Devlet hangi fıkha göre mahkemelerini oluşturacak?

Velhasıl daha almamız gereken çok yol var gibi görünüyor.

En başta birilerinin çıkıp İslami bir devletin genel yapısını ortaya koyan bir çalışma ortaya koyması gerekiyor. Nasıl yönetileceği işleyişi vs gibi. Malum çağa uygun hiç bir tecrübemiz de yok ortaya konmuş somut bir çalışma da. En azından benim bildiğim yok.

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: Araplar İSLAM DEVLETİ İstiyorlar.
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2013, 06:54:37 ÖS 18 »
Araplar İslam devletinden önce İslamı istemeleri lazım ki İslam devletini Allah nasip etsin :)
Halkı İslamı isteseler bile yöneticileri istemezler. Yöneticileri ABD ve Batı'nın istediği kadarıyla İslamı istiyorlar. Araplara şeriat! gelecekse bile yine biz getiririz diyorlar. CIA'in 2020 yılıyla ilgili raporlarına göre Müslümanların Halife'sinin kendi çıkarlarına uygun kimseden seçilmesi çalışmaları yapıldığı basın da çıkmıştı. Müslümanların Halifesini seçmede bile Müslümanlar söz sahibi olamıyor herhalde. Kafirlerin Müslümanlara dönelik 10-20 yıllık planları var iken, Müslümanların 1 yıllık ötesine bile planları yok maalesef. Müslümanların, bizlerin acınası durumu bu maalesef
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com