Üyelik Sözleşmesi

1- Forum’a gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludur. Yöneticiler başkalarının mesajlarından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı olarak herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılır.

2- Sitemizde üyelerin her ne şekilde olursa olsun birbirlerini rahatsız ve taciz etmesi kesinlikle yasaktır. Bu tür durumlarda size ulaşan mesajlara cevap vermeyerek bilgi@islamidusunce.net mail adresinden site yönetimini haberdar etmeniz gerekmektedir.

3- Yorum, fikir veya bilgi vermek amacı taşımayan, sırf propaganda veya eleştirmek amaçlı yazılmış mesajlar ve forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlarda bulunması durumunda üyelik, uyarılarak veya uyarılmaksızın silinir.

4- Yönetim izni harici site ve ürün reklamı yapılması, crack, warez, hack appz ve benzeri programların reklamının yapılması ve copyright’a sahip ücretli programların download linki ve dağıtımı yasaktır.

5- Sitemizde kavgaya varan kişisel ve genel tartışmalar ve argo konuşmalar kesinlikle yasaktır.

6- İslamiyet karşıtı ve inançları rencide edebilecek tüm materyallerin (Yazı, sembol, resim, imza, ses dosyası, video, flash animasyon...) kullanımı yasaktır.

7- Forumda açılan konularda üyeler aktardıkları paylaşımları; (yazılar) kesinlikle kullandıkları kaynakları belirtilmek suretiyle forma eklemek mecburiyetindedir. Kendi yazılarını ismen, kaynağı belli olmayan, başka bir siteden veya bir yerden alınan yazılar yazı altına ALINTI ibaresini düşmek suretiyle paylaşımda bulunulmalıdır.

8- Doğruluğundan şüphe edilmese bile olumsuz, moral bozan, toplumu olumsuz yönden etkileyebilecek, ahlak dışı, toplum değerlerine aykırı, İslam ve yüce kaidelerine ters haberlerin eklenmesi, duyurulması kesinlikle yasaktır.

9- Üyeler fikirler üzerinde tartışmaktan çok şahısları tekfir edici ifadelerden kaçınmalıdır. Şahıslara yönelik tekfir yazıları yöneticiler tarafından silinecektir.Şahısları açıkça tekfir eden üye, uyarıları dikkate almamakta ısrar ederse yönetim tarafından forumdan uzaklaştırılır.

10- Kişisel tartışma şekline dönüşen konular yöneticiler tarafından kapatılır. Gerekirse üye(ler) forumdan süresiz uzaklaştırılır.

11- Kurallara uymayan üyelerin mesajları/konuları uyarı yapılarak ya da yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenir. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları silinir ve siteden uzaklaştırılır. Uyarı yapılması yönetici inisiyatifindedir

12- Site kurallarını değiştirme ve güncelleme hakkını Site yönetimi saklı tutar. Üye olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.