Muhammed Mursi’ye Tuzak Kurdular...

 • 2 Cevap
 • 3341 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Muhammed Mursi’ye Tuzak Kurdular...
« : 28 Ağustos 2013, 10:02:36 ÖÖ 10 »
Muhammed Mursi’ye Tuzak Kurdular..
Mısır’da 3 Temmuz’da yaşanan darbe sonrası geçici cumhurbaşkanı yardımcılığına getirilen ve daha sonra istifa eden Muhammed Baradey, ülkedeki son olaylarla ilgili açıklamada bulundu.
“Mübarek rejimi (ordu, içişleri, yargı, basın-yayın, ekonomi, Amerika, İsrail, bazı Arap devletlerinden oluşan derin devlet), Mursi’nin seçimlerde kazanacağını öngördüler ve yönetime gelmelerine müsaade ettiler. Fakat daha sonra onu devirmek için planlar yaptılar, komplolar kurdular, sunî krizler çıkardılar. Yani 30 Haziran olayları önceden planlanmış ve hazırlanmıştı.”

Mısır’da 3 Temmuz’da yaşanan darbe sonrası geçici cumhurbaşkanı yardımcılığına getirilen ve daha sonra istifa eden Muhammed Baradey, ülkedeki son olaylarla ilgili açıklamada bulundu. Baradey’in yazılı açıklaması, birçok Arap gazetesi ve sitesinde yayınladı. Mısır’da insanların çoğunun istifa etmesini bir kaçış olarak gördüklerine değinen Baradey, “Hâlbuki Mısırlıların bilmediği bir şey vardı. O da, 2011 devriminden 2 yıl geçmesine rağmen Mısır’da Mübarek rejimi halen devam ediyor. Ve Muhammed Mursi’nin bazı yönlerden haklı olduğunu keşfettim. Zira ona tuzak kuran ve sunî krizler çıkaran derin devletin ta kendisidir. İhvan ise “büyük bir yanlışlıkla yaptı. Şu anda yürürlükte olan planın başarılı olması için bu Mübarek rejimine yardımda bulundu. Çünkü doğru zamanda, doğru kararlar alarak Mursi’yi doğru yönlendirmediler.” dedi.
 Açıklamasında bir örnek veren Baradey, Mursi’nin ilk yapması gereken şeyin “yargıyı temizlemek” olması gerektiğini savundu. Baradey, “Çünkü adalet mülkün temelidir. Yine Mübarek rejimini şeffaf bir şekilde ve halkın önünde sorgulamak için olağanüstü devrim mahkemesi kurulması gerekirdi. Ancak Mısır’da olan hadiseleri şu şekilde özetleyebiliriz: Mübarek rejimi (ordu, içişleri, yargı, basın-yayın, ekonomi, Amerika, İsrail, bazı Arap devletlerinden oluşan derin devlet), Mursi’nin seçimlerde kazanacağını öngördüler ve yönetime gelmelerine müsaade ettiler. Fakat daha sonra onu devirmek için planlar yaptılar, komplolar kurdular, sunî krizler çıkardılar. Yani 30 Haziran olayları önceden planlanmış ve hazırlanmıştı. Temerrüt-İsyan Hareketi bunu çok iyi bilmektedir.” Baradey açıklamasında olayları şöyle anlatmaya devam ediyor: “İş işten geçtikten sonra Nasır şehrinde yaptıkları “gizli toplantıları”, aldıkları paralar, parlamento üyeleri adına uydurulmuş, değiştirilmiş imzalar ve daha neler neler… Ne var ki, İhvan uygun kararlar almak suretiyle derin devletin tüm bu plan ve komplolarını boşa çıkarabilirdi.”  Halkın seçtiği Mursi olağanüstü hal ilan ettiğinde içişleri ve savunma bakanlığının bu kararı uygulamadığını vurgulayan Muhammed Baradey, “Ancak bugün savunma bakanlığı olağanüstü hal ilan ediyor, gerçek silah kullanıyor ve bu kararı İçişleri Bakanlığı uyguluyor” dedi.

Yeni Akit
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı maxpayna

 • *
 • 5178
  • depo
Ynt: Muhammed Mursi’ye Tuzak Kurdular...
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2013, 10:10:49 ÖÖ 10 »


günah mı çıkarıyor
tövbekar mı olmuş

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: Muhammed Mursi’ye Tuzak Kurdular...
« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2013, 10:13:54 ÖÖ 10 »
Yoksa geleceğe mi yatırım yapıyor?
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com