İNTERNET GÜNLÜĞÜ

 • 36 Cevap
 • 34332 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı İSRA

 • **
 • 214
 • Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..
İNTERNET GÜNLÜĞÜ
« Yanıtla #30 : 02 Şubat 2019, 09:06:59 ÖS 21 »

"İslâm Düşünce Enstitüsü [İDE]"
Prof. Dr. Mehmet Görmez’in başkanlığında Ankara’da faaliyetlerine başladı.

İslâm Düşünce Enstitüsü, hem bir araştırma merkezi hem de lisans üstü seviyede eğitim ve seminer programları düzenleyen bir akademi olarak çalışmalar yapmayı hedefliyor. Enstitü’nün öncelikli gayesi; “İslâm Düşüncesinde Metodoloji”, “İslâmî İlimlerde Usûl ve Makâsıd” ile “Ahlâk” ve “Estetik” alanlarında araştırmalar yapmak/yaptırmak, yapılan araştırmaları farklı dillerde İslâm dünyasındaki ilim merkezleriyle paylaşmak.

Enstitü çalışmalarını şekillendirecek başlıklar ise şöyle:

1- İslâm Düşüncesi
2- İslâmî İlimler
3- Usûl ve Metodoloji
4- Makâsıd
5- Değer ve Ahlâk

İslâm Düşünce Enstitüsü’ne çalışmalarında başarılar diliyoruz..

İslâm Düşünce Enstitüsü’nün sitesine aşağıdaki linkten ulaşabilir ve faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz: http://ide.org.tr/

Kaynak
İlâhi ente maksûdî ve rızâke matlûbî..

*

Çevrimdışı Hêja

 • *
 • 46
Ynt: İNTERNET GÜNLÜĞÜ
« Yanıtla #31 : 04 Şubat 2019, 06:16:04 ÖS 18 »

24 sansasyonel ‘Suriyeliler’ haberinden sadece ikisi doğru çıktı…

Türkiye: Teyit.org’un cenneti ve cehennemi..
Uğraşı alanlarıyla ilgili malzeme bulma konusunda hiçbir sıkıntıları olmayan, fakat o malzemeleri olgusal hakikatin tartısına vurduklarında, inanç konforları bozulan birilerinin lanetini üzerlerine çeken bir grup insan ya da teyit.org...

Tahmin edebileceğiniz gibi, teyit.org’u en fazla meşgul eden haber-propaganda alanı Suriyeli mülteciler…

Site, 31 Ocak’ta bugüne kadar bu alanda inceleme yaptıkları vakalarla ilgili olarak toplu bir sunum yaptı. Buna göre, Suriyeli mültecilerle ilgili olarak siteye toplam 271 ihbarda bulunulmuş. Site bu şüpheli bilgilerden 24’ünü incelemiş ve 22’sinin yanlış, sadece 2’sinin doğru olduğu sonucuna ulaşmış…

Ben burada size, yanlış olduğu ispatlanan 22 şüpheli bilgi-haber-videonun başlık dökümlerini sunacak, aralarından birkaçıyla ilgili kısa bilgiler vereceğim. Bir bölümüne mutlaka sizin de rastladığınıza emin olduğum 22 incelemenin ayrıntılı dökümüne ulaşmak için şu linki tıklayabilirsiniz: https://teyit.org/turkiyede-yasayan-suriyelilerle-ilgili-internette-yayilan-22-yanlis-bilgi/

Sansasyonel “Suriyeliler” haberleriyle ilgili uzun bir döneme yayılan incelemelerinin toplu sunumunun ürkütücü sonuçları ve teyit.org’un incelediği 24 vakadan yanlış çıkan 22’sinin dökümü...

Tamamını okuyabileceğiniz link: http://www.serbestiyet.com/yazarlar/alper-gormus/24-sansasyonel-suriyeliler-haberinden-sadece-ikisi-dogru-cikti-848393
Ancak Hayata Katlanabilenler, Ölüme Katlanabilirler..

*

Çevrimdışı Hêja

 • *
 • 46
Ynt: İNTERNET GÜNLÜĞÜ
« Yanıtla #32 : 04 Şubat 2019, 06:56:32 ÖS 18 »

Sakarya Üniversitesi akademisyen ve öğrencilerinden israf karşıtı bir proje: Hayr’ola.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile İslam Ekonomisi ve Finansı bölümünde görev yapan genç akademisyenler ve öğrenciler hem israfı önleyecek hem de bursa ihtiyacı olan öğrencilere burs sağlayacak örnek bir projeye imza attılar. "Proje Hayr’ola" olarak isimlendirilen proje ikinci el eşyaların değerlendirilmesini hedefliyor.

Birinci aşamada, kullanılmayan veya artık ihtiyaç duyulmayan ikinci el kitap ve kırtasiye malzemeleri toplanılıyor. İkinci aşamada, kullanıma uygun olanlar ayıklanarak üniversitede kurulan özel tezgâhlarda cüzi fiyatlarla satışa sunuluyor. Son aşamada ise, buradan sağlanan gelir üniversite öğrencilerine burs olarak veriliyor.

İngiltere’de bu yapılara “Charity Shop” diyorlar. Bağış olarak kabul edilen ikinci el ürünler cüzi miktarlardan satışa sunuluyor ve toplanan gelir hangi hayır kurumu bu faaliyeti yapıyorsa onun faaliyetlerine harcanıyor.

Proje kendi kendini çevirebildiği sürece devam edecek. Bu sebeple herhangi bir zaman sınırlaması yok. Şimdilik kitap ve kırtasiye üzerine olan ürün yelpazesi genişletilebilir.

https://www.dunyabizim.com/m/mercek-alti/sakarya-universitesi-akademisyen-ve-ogrencilerinden-israf-karsiti-h31614.html
Ancak Hayata Katlanabilenler, Ölüme Katlanabilirler..

*

Çevrimdışı İSRA

 • **
 • 214
 • Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..
İNTERNET GÜNLÜĞÜ
« Yanıtla #33 : 23 Nisan 2019, 01:42:01 ÖÖ 01 »

Emekli Öğretmen, Topladığı Atık Kağıtlardan, Tam 6 Tane
Kütüphane kuruyor.

Adı Safoora Gholzari (İran-Gilan'dan emekli bir öğretmen)
Şehirden atık kağıt topluyor ve parasıyla bir kütüphane kuruyor.
Bir buçuk yıl içinde topladığı atık kağıtlar sayesinde, tam 6 kütüphane inşa etti.

[Alıntı]
İlâhi ente maksûdî ve rızâke matlûbî..

*

Çevrimdışı İSRA

 • **
 • 214
 • Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..
İNTERNET GÜNLÜĞÜ
« Yanıtla #34 : 19 Mayıs 2019, 03:53:47 ÖS 15 »

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde kimliği Meçhul Bir Hayırsever, bakkalın 6 bin 857 lira alacağı bulunan veresiye defterini satın alarak 20 Ailenin Borcunu Ödedi.

Teklif karşısında, çok şaşırdığını söyleyen Bakkal Kadir Alaç: “Veresiye defterini almak için ısrar etti. İçinde 6 bin 857 lira alacağım vardı. Pazarlık sonucu 6 bin lira karşılığında, veresiye defterini satın aldı. Bunu bizim atalarımızın yaptığını biliyordum, Osmanlı’da bu işler vardı. Halâ bu geleneği sürdüren insanlar varmış meğer.. Kendisini tanımıyorum, kimdir bilmiyorum ama çok güzel bir hayır işledi. Bu 20 hane de gerçekten dar gelirli, ihtiyaç sahipleriydi. O, onları sevindirdi. Ben de buradan, 'o aileler adına' ona çok teşekkür ediyorum.” dedi.

[Alıntı]
İlâhi ente maksûdî ve rızâke matlûbî..

*

Çevrimdışı İSRA

 • **
 • 214
 • Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..
İNTERNET GÜNLÜĞÜ
« Yanıtla #35 : 28 Haziran 2019, 04:56:08 ÖS 16 »

Kırlangıç Yuvaları için, zarar etmeyi Göze Aldılar.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde bir hazır beton firması, daha önce taşınan 5 bin ton kum yığınına kırlangıçların yuva yaptığının fark edilmesi üzerine, söz konusu kumun kullanımını erteledi.

Firma yetkilileri, bunun üzerine beton yapımında kullanılacak kumun kullanımını erteledi. Ek maliyeti göze alan firma yetkilileri, kiralanan iş makineleriyle kum ocağından yeniden kum taşınması kararı aldı.


Firmanın yönetim kurulu üyesi Halil Başaran, ramazan ayında işlerin yoğun olmadığı bir dönemde, kırlangıçların bekletilen kumun üzerinde yuva yaptığını fark ettiklerini söyledi. Kumda 80 santimetre derinliğe yapılan yuvaların her birinde 4-5 yavru bulunduğuna işaret ederek, "Bunlar bizim misafirimiz. En fazla iki ay burada kalıp gidecekler. Yuva yıkanın, yuvası olmaz. Sonuçta, Allah'ın bize emanetleri. Yani aslında bütün canlılara, bütün hayvanlara sahip çıkmamız lazım, sadece kuşlar değil." dedi.


Kırlangıçların yavrularını da arada bir kontrol eden firma yetkilileri ve çalışanları, yuvadan zaman zaman düşen yavruları, zarar görmemeleri için tekrar yuvaya bırakıyor.


Bu hassasiyetlerinden dolayı, firmanın sahibine teşekkür etmeye geldiklerini aktaran Öztürk, "Yaklaşımları çok değerli bir hareket. Bu hareketin, bütün vatandaşlar tarafından yapılmasını istiyoruz. Özellikle Dicle Nehri kenarında bulunan ister leylek, ister kırlangıç olsun, bu hayvanlar buraya konup, göçüyor. Bu geçiş döneminde bu kuşlara sahip çıkmamız gerekiyor." diye konuştu. [Alıntı]
İlâhi ente maksûdî ve rızâke matlûbî..

*

Çevrimdışı İSRA

 • **
 • 214
 • Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..
İlâhi ente maksûdî ve rızâke matlûbî..