Video - Klip - Fragmanlar

 • 60 Cevap
 • 140441 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Rahmetli

 • *
 • 1056
Video - Klip - Fragmanlar
« : 06 Eylül 2009, 03:48:03 ÖS 15 »
Sunitha Krishnan'ın seks köleliğine karşı savaşı...

Sunitha Krishnan, tüm hayatını multi-milyon dolarlık bir market olan seks köleliğinden kadınları ve çocukları kurtarmaya adadı. Bu cesur konuşmasında bizleri bu genç kurbanların hayatlarını yeniden inşa edebilmeleri için daha insancıl yaklaşımlarda bulunmaya davet ediyor ve kendisinin hikayesi kadar güçlü, üç hikayeyi bizlerle paylaşıyor:

https://www.ted.com/talks/sunitha_krishnan_the_fight_against_sex_slavery?language=tr
İyilik su gibidir, içmeyen ölür...

*

Çevrimdışı TaLiA

 • *
 • 3019
Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2009, 06:17:07 ÖS 18 »
sordum sarı çiçeğe... bir de böyle dinleyin güzel olmuş :)*

Çevrimdışı TaLiA

 • *
 • 3019
Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2009, 05:05:00 ÖS 17 »
Bu filmde dünyanın sonu geldi

Büyük bütçeli felaket filmlerinin değişmez yönetmeni Roland Emmerich'in 2012 filmi şimdiden fragmanları ile rekor kırdı. İşte beklenen filmin fragmanı:
 
Büyük bütçeli felaket filmlerinin değişmez yönetmeni Roland Emmerich yine benzer bir yapımla karşımızda.

Bazı teorisyenlere göre 21 Aralık 2012 tarihinde dünyanın sonunun geleceğini öngören Maya medeniyetinin bu öngörüsünün doğru çıktığı bir geleceğin anlatıldığı 2012 adlı filmde insanların hayatta kalma mücadelelerine tanık oluyoruz.

Filmin kadrosu oldukça sağlam: John Cusack , Thandie Newton , Woody Harrelson , Amanda Peet , Danny Glover , Oliver Platt ve Chiwetel Ejiofor ilk göze çarpan isimler. Film 13 Kasım'da vizyona giriyor. Bir rivayete göre film alt yazılı ve Türkçe Dublaj seçenekli olacak.

Bilim Kurgu ve aksiyon severler için bu film doruk noktası...

Filmin fragmanları bile daha şimdiden izlenme rekorları kırdı. İşte dünyanın sonunu getiren getiren filmin fragmanı:


*

Çevrimdışı Aysegul

 • *
 • 3127
  • Yine Ayrılık.. Yine Ayrılık...
Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2010, 01:07:50 ÖS 13 »
"Geçen günlerden herhangi bir gün "uzak ihtimal" filmine gitmiş bulunmaktayım..
Çeşitli dergilerde yönetmenin ve film ekibinin ilk sinema deneyimi olduğu vurgulanarak güzel ve teşvik edici yorumlar yapılmakta.. Filmi tavsiye etsem mi? ederim, gidin-izleyin..
Filmin çok sade (belki de çoğu yerde sessizliğin konuşması vardı bana göre) olduğunu ve ezbere bildiğimiz senaryolardan farklı bir 'son' içerdiğini söylemekle yetinsem iyi ederim. Başkaca söyleyebileceğim bir hususta filmin/senaryonun farklı inanışa sahip olan iki kişinin 'sevgi' ekseninde konu edilişidir.. Filmin asıl adı farklı ama uzak ihtimal adı da filmin sonu bakımından pek yakışmış.. Filmin bittiğini anlayamamıştım.. Bu sonu beklemediğimden herhal.. Sanki uzak ihtimal 2 çıkacakmış gibi hissettim.. Bir de filmin içinde ince espriler vardı hani.. Güzeldi de.."


*

Çevrimdışı TaLiA

 • *
 • 3019
Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2010, 02:03:20 ÖÖ 02 »
Video eklemek için, BuRaDaN yardım alabilirsiniz..

Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2010, 02:14:19 ÖÖ 02 »
KAPİTALİZM İLE HESAPLAŞMA

https://www.dailymotion.com/video/xdkl0j

Reklamların büyüsü alışveriş listeleri...
Üzerleri çizilen tatmin duygusu mu, insaniyet mi? Anti Kapitalist Reklam eleştirisi...

https://www.dailymotion.com/video/xcc44f
KURANIN EN İYİ TEFSİRİ YİNE VE ŞÜPHESİZ KURANDIR

Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2010, 02:24:51 ÖÖ 02 »
KURANIN EN İYİ TEFSİRİ YİNE VE ŞÜPHESİZ KURANDIR

Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #8 : 16 Ağustos 2010, 01:16:20 ÖÖ 01 »

NATO CHOR JAVON

Ravaan shodan chor javon,
Har tschar giriftan kamon,
Munhor shodan pur armon...
Ya Mavlon, Ya Mavlon, Ya Mavlon

Padar bigud ba pisar,
İmruz nagum hetsch safar,
Safaraton pur khatar...
Ya Mavlon, Ya Mavlon, Ya Mavlon!
Mader du ta bacha mord,
Har sal ghese madres,
Khatareton bar qhdoa...
Ya Mavlon, Ya Mavlon, Ya Mavlon!

Kadem zeden yakbara,
Tar marasi dast dara,
Mulo biqhaan janoza,
Ya Mavlon, Ya Mavlon, Ya Mavlon!

Madar ki girya makard,
Sanga ro par sar mekard
Naleyi batsche mekard...

Türkçesi:

Dört yakın arkadaş silahlandı
Büyük umutla yola koyuldu
Ya Mevlam! Ya Mevlam! Ya Mevlam!

Baba oğullarını uyardı
Gökten uyarı geldiğini söyledi
Ya Mevlam! Ya Mevlam! Ya Mevlam!

Çocuklar babayı dinlemedi
Ve ava gitti
Ya Mevlam! Ya Mevlam! Ya Mevlam!

Gök gürledi, şimşek çaktı
Yardan aniden çığ düştü ve arkadaşları yuttu
Ya Mevlam! Ya Mevlam! Ya Mevlam!

İmam cenaze namazı kıldırdı
Anaları başını taştan taşa vurdu
Çocuklarına ağıt yaktı
Ya Mevlam! Ya Mevlam! Ya Mevlam!
KURANIN EN İYİ TEFSİRİ YİNE VE ŞÜPHESİZ KURANDIR

*

Çevrimdışı TaLiA

 • *
 • 3019
Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2010, 05:16:37 ÖS 17 »
Simetri Mucizesi


*

Çevrimdışı Maveraî

 • Haymatlos..
 • *
 • 506
 • ﺃَﺳْﻠَﻤْﺖُ ﻟِﺮَﺏِّ اﻟْﻌَﺎﻟَﻤِﻴﻦَ
Ynt: ViDeo - KLiP - FRaGMaNLaR
« Yanıtla #10 : 27 Ağustos 2010, 07:39:31 ÖÖ 07 »

Bu programı tv.de (sıradışı) izlemiştim. Kuşkusuz, hayranlık duymamak mümkün değil.. Fakat, Allah'ın en büyük ve tek mükemmel Sanat/zanaat/çı: (es-Sani) olduğunu bilen (salt Kur'an Mushaf'ı içinde olanı değil, Kainat içerisinde her alanda bu uyum ve dengeyi kusursuz mimari veya simetriyi de görmek mümkün) ve gören için yeni ve de şaşırtıcı değil.. elhamdulillah!

Beni, bu sayısal denklemlerden daha çok sarsan (Huruf-u mukattaa'lardan sonra hep ilk ayette kitaba vurgu yapılıp dikkat çekilmesi) belki de asırlardır orijinali 'ayet' olduğu lafzen öyle geçtiği halde mealler de  hep 'mucize' kelimesi sokuşturulup olağanüstü hadiseler meydana getiren, (haşa!) yarı Tanrı Rasuller, zihnimizde ve gözümüzde inşa etmeleri.. Belki de bu sebeple inançlı kesimlerde (Biz ulaşamayız; olamayız, yapamayız. Bu, bizi aşar'ı düşündürüp o zincirden ayıran, bir halkası olabilme azminden hakikatinden uzaklaştıran) buna benzer birçok hatalı çeviri sonrası oluşan yanlış anlamlandırmaya müteakip algı sorunu oluştu.

Birkaç örnek daha verecek olursam: Tam da ölülere okunan, okutulan Yasin suresinde bu öğretinin dirilere indirildiği öğüt olduğu, yarar sağlayacağı yazılı iken...
Sonra, salt Arapçası okunup Ramazanlarda okunup kılıflara konup duvarlara asılması...
O okudukları sahifelerde geçen (Furkan: 30) ''Kur'an'ın, anlaşılabilsin diye apaçık bir lisan ile Arap bir kavme kendi dillerinde indirildiği, kavmince terk edilip unutulduğu arkalarına atıldığı ayetine rağmen...
Sonra, (Kur'an değil) 'zikir kelimesi geçtiği halde' müşriklerin gökten kitap indirilmesi talebine: 'yazılı bir metnin indirilmediği' söylenmesine karşın korunanın 'elde tutulan sahifeler olduğu' zannı, bu olduğunun düşünülmesi...
Böyle düşünen birinin/zihnin/zihniyetin kendilerine gönderilen okunan duyurulan ayetlerde 'kendinden öncekileri, elindekileri doğrulayıcı, tasdik edici' yazılmasına karşın, bunu okuyanların önceki kitapları tahrif edilmiş bulmaları kuşkuyla yaklaşmaları...
Ve, Allah, gönderdiğini korumaya muktedir iken, diğer kitaplar için bunu yapmamış (haşa!) güç yetirememiş olarak görüp.. düşünebilip.. ihtimal verdikleri halde (aynı Allah için) ayrım yapıp diğerlerine haşa güçsüzken sonuncusunda güçlenip korumaya aldığını düşünebilmeleri... Değişmez, tahrip, tahrif olmayacağı taassubuna sorgusuz/kilitli algılarla ulaşmış olmaları ve imani bir mes'eleymiş gibi gösterilip fıkıhlarla tabu haline getirilmesi...
Hal böyleyken diğer kitapların başına gelen akıbetin son kitap için (ellerinde tuttukları için) bunu düşünememeleri hayli çelişik durumlar değil midir?! ayetler üzerinde tefekkür edebilince.

Hele de; o sıkça vurguda ki gibi akledebilince... kalkıyor, gözdeki kalpteki perde, kulaklardaki ağırlık..
Zikir kavramı ayrı geçer, kitap ayrı geçer, okunan=Kur'an ayrı. Üçünün de temsil ettiği hakikatler başkadır ve bunlar 'kavramlar aslına döndürüldüğünde yerli yerine oturtulduğunda' bu çelişik durumlar ortadan kalkar, biiznillah!
Sonra, ''Onlar ki hiçbiri arasında ayrım yapmaz, yapmaksızın gözetmeksizin inanır.'' ayetine rağmen 'son Resule şehadet getirip şahitlik ediyorken' diğerlerine şehadet etmez, şahitlik yapmaz.. Onun ismini anınca (as.) demeye ve yazmaya itina gösterip salavat çekmeye dikkat ederken veya şefaat=yardım (ki; hatadır bu da) dilenirken.. diğer elçiler hususunda aşikar bir ayrımla 'bizim peygamberimiz, onların peygamberi' ifadeleriyle bile ne kadar ayrımcı parçacı yaklaşır hale geldiklerinin farkına bile varmazlar... Farkında değillerdir, maatteessüf!

Heyhat, devekuşu misali başını kuma gömme! Yüzlerce yerinde vurgu yapılan akledebilme yetisinin işlerliğinin üzerinin örtüldüğü gerçeğidir beni sarsan!...
Oysa ki akledilince; yalın gerçekler olarak anlaşılabilinir olan ayetlerin usaresi/özü, anlamı ve mesajında kastedilen ile yüzleşerek idrake ve lütfuna erdirilmek (üstelik, orijinal lisanlarını bilmeksizin dahi) mümkün. Nice orijinal lisanlarını bilip de özüne vakıf olamayanlara mukabil...

Bazı insanları; zahiri cihette yani maddi düzlemde, toplumun büyük kesimini içine alan (çoğunluğu oluşturan yığınlar) insanlar nazarında; akademik ve teorik olarak mevkisi/vasfı/etiketi yokken..bilmez aklı ermez görüldüğü halde (ümmi bir okuyuşla bilir.) Kur'anın=Hayatın anlamına vakıf kılan fark, buna ulaşmak için elzem olan nedir? şeklinde gelecek olan bir soruya verilecek cevap: ''Samimi bir kalp/duruş/kişilik/yaşam. Güzel ahlak, ihlaslı talep/dua/yakarış, sürekli bir çaba sonucu ulaşılan bir hakediş...'' olacaktır.
Aynayım, bakanlar beni değil ancak kendini görür..

*

Çevrimdışı Aysegul

 • *
 • 3127
  • Yine Ayrılık.. Yine Ayrılık...
Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2010, 12:17:49 ÖS 12 »Ben de bir film ekleyeyim, önereyim..

İzleyenleriniz belki çoktur ama ben yeni izledim..

Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #12 : 09 Kasım 2010, 07:58:30 ÖS 19 »
Fars-Kürt müziğinin ‘yeni modern’ temsilcisi 1976 yılında Torbetê Cem şehrinde doğan Mohsên Nemco (Mohsen Namjoo), Güney Horosan Kürtlerindendir. İran’ın yeni kuşak müzisyen, şair ve sêtar ustalarından olan Nemco, 12 yaşında müzik eğitimine başladı. 18 yaşına kadar ünlü İranlı vokalist Nasrullah Nasîhpur’dan aldığı derslerle sürdürdüğü eğitimine 1994 yılında Tahran Üniversitesi’nin tiyatro ve müzik bölümlerine kaydolarak devam etti. Burada Ali Rıza Maşayexî ve Azîn Muvahîd gibi hocaların öğrencisi oldu. Üniversitedeyken Kürt üstad Hecî Qurbanê Sûleymanî ile tanıştı ve halk müziğini farklı formlarda okumaya başladı. Mazendaranlı Kürt müzisyen Sima Bina ile bazı derlemelerde bulundu. 1996’dan itibaren Blues ve Rock müzik tarzlarına benzer bir tarz yarattı. 2003 yılında Tahran’da kendi şarkılarını kayıt altına almaya başladı. İlk albümü Toranj 2007 yılının eylül ayında çıktı ve müzik çevrelerinde büyük yankı uyandırdı. Kürt şair Baba Tahir, Hafız, Mewlana ve Attar’ın şiirlerine yaptığı bestelerle oluşturduğu bu albüm Nemco’nun sesi ve kompozisyonlarının farklılığıyla dikkatleri çekmeyi başardı. Halen Hollanda, ABD ve İran’da yaşamını sürdüren Nemco, birçok film için müzik yaptı. Kürtçe dışında Farsça, Arapça, Urduca, Talişça, Gilanca ve Peştunca şarkılar da söyleyen Nemco, günümüz İran edebiyatında güçlü bir şair olarak da tanınmakta.

Mohsen Namjoo - Toranj


"öldürmek için kendini bize içirecek arzu..."
ve
"yalnızlık yegane günahtır..."


Gofta man on toranjam, kan dar jahan nagonjam
Goftam beh az toranji, leekan be dast nayee

Gofta to az kojayee, kashofte menamayee
Goftam manam gharebe, az shahre ashnayee

Gofta sare che dari, kaz sar khabr nadari
Goftam bar astanat, daram sare gedayee

Gofta be delrobayee, ma ra che gooneh beeni?
Goftam cho kharmanee kol, dar bazme delrobayee

Goftam ke booye zolfat, gomrahe alam kard
Gofta agar bedani, hamavat rahbar ayad

Goftam ke nooshe la'alat, ma ra be arezoo kosht
Gofta to bandeghi kon, koo bande parvar ayad
Yeryüzüne ezilenler varis olacak(Kasas;28/5)

*

Çevrimdışı ilayda

 • **
 • 75
 • тÜм zαliм νє zulÜм dÜzєηlєяiηє " ﻻ " diуoяuz
Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #13 : 28 Ocak 2011, 03:29:42 ÖS 15 »
Mısır halkı özgürlük için ayakta!


O zalimler nasıl bir inkılapla devrileceklerini yakında görecekler.. Şuara: 227
Kıyam gününe hazır bekletilmeli güller ve yapraklar..!!

Ynt: Video - Klip - Fragmanlar
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2011, 01:25:04 ÖS 13 »
Bir Kış Gecesi Evsiz...

Mesai saatinde ölmek yasak..!!
https://www.dailymotion.com/video/xfsin6