Seyirlik Filmler

 • 74 Cevap
 • 108775 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: -seyirlik filmler-
« Yanıtla #45 : 30 Mart 2014, 05:12:35 ÖS 17 »
Ser Fringeyi izleyim mi bacım ...
1-kaç yüz bölüm
2-geriyormu adamı
3-filmden birşey anlıycam mı
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı serender

 • *
 • 4812
 • Dosdoğru ol!
Ynt: -seyirlik filmler-
« Yanıtla #46 : 30 Mart 2014, 05:33:33 ÖS 17 »
 İzle ozanca....
1- 5 sezon -22 çarpı 5 ...
2- Geriyor ama daha çok ufuk açıyor(Ben bu kısmısını tuttum, tabi adamlar bilime iilah tanıdıkları için eleştiriye açık)
3- Filmden anladığım iyiydi :) Ama en azından türk yapımı dizilerden nefret etmek işine yarıyor:)
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: -seyirlik filmler-
« Yanıtla #47 : 30 Mart 2014, 06:39:16 ÖS 18 »
Sayıdan kaybetti ben o kadar bölümü altmış yaşına kadar anca seyrederim on ve altı rakamlar cezbediyor beni
Black mirror serisini tavsiye ederim on bölümlük bişî
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı serender

 • *
 • 4812
 • Dosdoğru ol!
Ynt: -seyirlik filmler-
« Yanıtla #48 : 03 Nisan 2014, 11:21:51 ÖS 23 »
http://www.sonsuzlukkulesi.com/cinler-bilincalti-sakli-kisilikler/

Bu yazıyı okumadan önce fringe izlenmeli... :)
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: -seyirlik filmler-
« Yanıtla #49 : 10 Nisan 2014, 04:51:39 ÖS 16 »


Flimin adı Türkçeye " Hayallerin Ötesinde " diye çevrilmiş ...
Son yy en güzel flimlerinden biri kanımca ...
Flimin detaylarında boğulmazsanız " hakikatin" nasıl bir şey oldugunu çizmeye çalışıyor senarist sizlere ...
Çok etkilendiğimi itiraf etmeliyim ...
Seyredin bakalım aynı şeyleri hissedecekmisiniz ?
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: -seyirlik filmler-
« Yanıtla #50 : 13 Nisan 2014, 03:13:45 ÖS 15 »
http://m.imdb.com/title/tt0117631/

Shine ....
Amadeusun üstüne izlenecek çok güzelbir film ...
Ser özellikle seyret lütfen ...
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4698
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ayat ayat cinta(Sevgi Ayetleri) Filmi
« Yanıtla #51 : 02 Kasım 2014, 02:25:53 ÖS 14 »

İslam öyle değil diyen bir film!

Habibullah El Shirazi'nin meşhur romanının filmi Sevgi Ayetleri. Yönetmenliğini Hanung Bramantyo'nun yaptığı bir Endonezya filmi..


Ayat Ayat Cinta

İslam gerçeğini göstermek gibi bir kaygıyla yapıldı

Sevgi Ayetleri 11 Eylül sonrasındaki süreçte İslam’a ve Müslümanlara yönelik haksız iddialara İslam’ın gerçek yüzünü anlatma iddiasıyla karşılık vermek isteyen bir film.

Fakir bir ailenin çocuğu olan Endonezyalı bir gencin(Fahri) kazandığı bursla geldiği Mısır’ın El Ezher üniversitesinde başarılarıyla çevresindeki bayanların ilgisini çekmesi ve onların paylaşamadığı biri haline gelmesi anlatılıyor filmde.

Mısırda yaşayan Müslüman ve Hıristiyan ailelerin kızlarının yanında Amerikalı ve Almanyalı kadınların ilgisi de Fahri’nin üzerinde.Fahri ise bu durumu sadece Telakki derslerinin hocası ve bir anlamda şeyhi olan kişiyle paylaşmaktadır.

Fahri’nin ağzından olayların cereyan edişine göre İslam’da flörtün uygun olmadığı, yabancılara karşı ülkelerine iyi amaçlar için geldikleri takdirde hiçbir zarar verilmemesi gerektiği, mazlumlara ne şart altında olursa olsun yardım edilmesi gerektiği vurgulanıyor filmin muhtelif sahnelerinde.
 

Güncel bir Yusuf Masalı

Almanya vatandaşı olan Müslüman zengin bir ailenin kızıyla, kendi isteğiyle evlenen Fahri’nin, kendisine ilgi duyan diğer bayanların kıskançlıklarına yenik düşerek bir anda tecavüz iftirasıyla Fahri’yi hapse düşürmeleri ve Fahri’nin Mısır hapishanesinde geçirdiği zamanın Hz. Yusuf kıssasına benzetilmiş olması oldukça başarılı.


Ayat Ayat Cinta

Fahri’nin idam cezası  ile yargılanırken hapishanedeki geçen günleri ve elde ettiği her şeyi bir anda kaybetmiş olması onun birçok şeyi yeniden daha derinlikli düşünmesini sağlar. An gelir namaz kılacaktır ama namaza nasıl başlayacağını bilemez çünkü unutmuştur.


İslam’ın kadına verdiği değer

Filmde İslam’ın kadına bakış açısı birkaç yönüyle vurgulanıyor. İslam’da kadının alçaltılmadığı ona cennetin ayakları altına serileceğinin müjdelendiği belirtiliyor.

Aile içi şiddete İslam’da kolay kolay izin verilmediği sadece çok aşırı itaatsizlik durumlarında olabileceği anlatıldığı gibi bu yolu sürekli gereksiz yere kullananların da kendilerinin İslam’la alakasının olmadığı filmde izleyiciye fark ettirilmekte.

Çok eşli evlilikler mevzuu filmde mecburiyet hali olduğunda ve eş olacak kişinin İslam’la müşerref olma ihtimali göz önünde bulundurularak gerçekleştiriliyor ancak birkaç replikte de geçtiği üzere “Eşler arası adaleti sağlamak imkânsızdır ancak siz adil olmaya çalışırsanız Allah size yardım eder” deniliyor.  


Kibrin tükettiği kimlikler

Kibir filmde bir anlamda gurur olarak da değerlendirilmiş. Eşinin zengin olup kendisinin fakir olmasını kabul edemeyiş, birçok ilgi duyan bayanı reddedip tek bir bayanı seçmek zorunda kalmayı beğenmemek, yaşantısındaki tüm detayları eşiyle paylaşmamak gibi tutumlar kibir olarak değerlendiriliyor filmde.

Filmin oyuncuyla birlikte anlatmak istediği durumlardan birisi de nereden mezun olursanız olun ne kadar bilgili olursanız olun davranışlarınızı bilginizle birlikte yönetemezseniz aciz bir durumdasınız düşüncesi.


Müslümanların Titanik'i

Sevgi ayetleri filmi çeşitli internet sitelerinde titanik filmiyle karşılaştırılmış. Muhtemelen bu karşılaştırma aşk ve sevgi konularını işleyişinden ötürü. Ancak filmde aşk ve sevgi konusu sadece bir araç. Filmin amacı farklı ve bunu da başarıyor.

Filmi izleyen insan gayrimüslim ise onun Müslümanlara bakış açısını kitleselden bireysele kaydırmayı hedefliyor. Yani birkaç kişinin yaptığı hatalarla bütün bir din ve o dinin mensupları asla eleştirilmemelidir deniliyor.

Filmi izleyen bir Müslüman ise onu da birçok yönden eğitiyor. Güncel hayatımızı etkilemesi gereken ayetleri, hadisleri yorumlarıyla birlikte hatırlatarak taklidilikten ziyade düşünerek hareket etmeyi, işin derinine nüfuz etmeyi öğütlüyor.

Not: Sevgi Ayetleri filmi youtube vesaire video paylaşım sitelerinde de yer aldığı için bulup izlemek oldukça kolay. Filmin orijinal ismi “Ayat Ayat Cinta”

Sami Yaylalı aşkla izledi

Kaynak
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı Atlas

 • ***
 • 263
Ynt: -seyirlik filmler-
« Yanıtla #52 : 17 Aralık 2014, 12:42:05 ÖÖ 00 »
büyük budapeşte oteli

 ;) orjinal dilinde izleyin dublaj içine ediyor diyalogların çeviriler çok özensiz

kenneth branagh hamletinden sonra en çok keyif aldığım film  8)
"Güneş herkesin üzerine eşit doğar ama;Gül başka, leş başka kokar.''(Mevlana Celaleddin Rumi)

*

Çevrimdışı Atlas

 • ***
 • 263
Ynt: -seyirlik filmler-
« Yanıtla #53 : 21 Aralık 2014, 08:34:40 ÖS 20 »http://www.youtube.com/watch?v=CzwObhIbIPs#ws

anime-manga severlere has ..ehehehehe  bi one piece  değil ama yinede çocukluk zamanlarıma aid  :D

nedense kılıç sahneleri oldukça yavan.. >:(
"Güneş herkesin üzerine eşit doğar ama;Gül başka, leş başka kokar.''(Mevlana Celaleddin Rumi)

*

Çevrimdışı Leyl

 • **
 • 169
  • Kabak Çiçeği
Ynt: Seyirlik Filmler
« Yanıtla #54 : 24 Şubat 2015, 05:56:14 ÖS 17 »
ÇÖPTE DOSTOYEVSKİ BULDUM                        

Diyorum ki, her şeye rağmen,
                                  insan mühimdir.. C.Zarifoğlu


Eski zamanlarda, Çinliler kızdıkları insanlara ‘ilginç zamanlarda yaşayasın ‘derlermiş.Anlaşılan bizlere de pek kızmışlar ki ilginç zamanların kralını yaşıyoruz !İlginçliği bir yana ,ellerimizle bozduğumuz hayli kirli zamanlarda bakir kalmış hikayeler peşindeyiz.Kimimiz  modernizmin entrikalı ,bol aksiyonlu ve hazzı tavanda yaşanmışlıklarını tercih ederken,bir kısmımız da teknolojinin  anlatamadığı numunelik  gerçekleri  arıyor.

’’Düşünün,tanımasak eksilmeyeceğimiz, öğrenmesek bize bir şey kaybettirmeyecek ne kadar lüzumsuz insan tipi ile tanışıyoruz; hiçbir işimize yaramayacak ne kadar çok hikayeden haberdarız’’  Münire Daniş

Ve aslında bilsek ,hiç de pişman olmayacağımız erdeme,hakikate dair hikayelerde var bir yerlerde. Mesela Denizli’de tavukları üşümesin diye onlara ceket ören teyzem ya da Avustralya‘da üstlerine bulaşan petrollerdeki toksinleri yiyip ölmesinler diye 109 yaşında onlara kazaklar ören amcam, yolda arabasını durdurup karşıdan karşıya geçmekte zorlanan yaşlı birine yardım eden kadın, hepi topu bir ineğinden başka geçim kaynağı olmayan yaşlı bir kadının her ay sattığı sütlerle bir yetime sponsor olması, iki patik örüp gelen başka bir kadının elinden gelenin sadece bu olduğunu söyleyerek ihtiyaç sahiplerine yardım etmek istemesi, dışarıda donmak üzere olan çocukları camiye alıp yedirip içiren sonra da üstlerini örtüp uyutan Cami imamı ve diğerleri... Hayatta hep bize dayatılan kötü şeyler olmuyor. Sadece, biraz insan olmaya dair hikayelerin peşine düşmemiz lazım!

Mutlu son, dürüst ve erdemli insanların olacaktır. Hud 49

Gelelim kahramanımıza.
Nefes aldığı dünyada başına gelen tüm zorluklara rağmen yılmadan mücadelesini vermiş bir gencin hikayesi yaklaşık 5 senelik bir çekimle belgesel haline getirilmiş. Çok eski değil aslında, 2013 yılında yayınlanmış. Hatta İstanbul film festivaline de katılan ve ilgi gören bir yapım olmuş. Benim keşfim yeni oldu diyelim.

Adana’da doğan, babasının terk edip gitmesiyle annesi ve kardeşleriyle 15 sene bir ağaç altında yaşayan, türlü zorluklara rağmen hayata hiç isyan edip öykünmeyen, kendisinden kötü durumda olanları hiç unutmayan tamahkar bir çocuk introsuyla başlıyor Oktay’ın hikayesi. Ve hemen devamında, kaza,kader,karar; bunlar düşünürsen arkayı önü çözebilirsin diyen kocası tarafından terk edilip üç çocuğuyla sefaleti  görmüş bir anne. Bir o kadar da öfkeli geçmişine. Hayata kızdım, çocuklarımı dövdüm diyor. Yediği tüm dayaklara rağmen Oktay annesini anlıyor ve en çok da ona itaat ettiğini söylüyor. Ne de olsa kendi deyimiyle (annenin) gözünü dahi kırpacak kadar boş vakti olamayan çilekeş bir anne var karşısında.

Kağıt toplayarak ailesinin geçimine katkı sağlamaya çalışırken, hayatının geri kalanını İstanbul’da devam ettirmek istiyor. Ve anlam veremediği, çoğu şeyini saçma bulduğu şehirde buluveriyor kendini. Bir dönem çevreye uyup tiner çekse de, bu durumda kendi adına hiçbir şey yapamayıp sürekli onun adına kararlar verildiğini fark edince bırakıp kurtuluyor. Sonrası mı? Kendisi gibi diğerlerini de kurtarmak için can hıraş uğraşıyor. Düşene bir tekme de sen atacaksın şiarının tersine, "merhamet etmeyene merhamet edilmez" ahlakını düstur edinince emekleri de ziyan olmuyor.

Kağıt toplamaya devam ettiği taşı toprağı altın şehirde, okulla ve okumakla hiç aram iyi olmadı derken bir gün gerçekten kitap kurdu olabileceğini düşünemiyor tabi o zamanlarda. Çöplerden en çok kalın kitaplar çıktığında seviniyor. Çünkü hacmi kalın kitap demek onun için sadece iyi para demek o yıllarda. Sonraları çöpten çıkan bir kitabı okumaya başlıyor. Sonra diğeri ve diğeri ve daha fazlasını okumaya başlıyor. Okudukları da öyle böyle değil hani, biz de çoğu entelektüel geçinenlerin bile okuyamadığı kitaplar. Bakın okumadığı değil, okuyamadığı! Mesela Albert Camus’un Yabancı’sını yada Tolstoy’u kaç kişi okumuştur sizce? Veya Dostoyevski?

Ya beni anlatıyordu, ya da çevremden birilerini dediği Dostoyevski, O’nun için hep, bu burada bir dursun ayrıcalığına sahip oluyor. Kendini fark etmeye başladığı anda, bulduğu kitapları artık satmayıp biriktirmeye başlıyor yaşadığı barakanın bir köşesinde Adanalı Oktay. Ve çöpten bulup okuduğu kitapları kendisi satmaya başlıyor bir süre sonra. Bu ona yetmiyor ve çok çalışarak bir sahaf dükkanı açıyor. Tiner içenlere rehabilite yapılan vakıflardan ve hiçbir şey anlamadığı halde kendini önemli hissetme adına katıldığı bir ÖDP geçmişinden kalma, çoğunlukla ideolojileri farklı da olsa daima ona destek olan sağlam arkadaşları var. Oralardan kalma bir hünerle ve de taş plak kaydı kadar güzel sesiyle Klasik Türk sanat müziği söylüyor kitaplarını raflara dizerken ya da dost meclislerinde. Solcu arkadaşlarıyla daha iyi anlaştığını söylüyor. Namazını da kılıyor, muhabbetlerden de geri kalmıyor. Pınar Selek mesela, diğer tinerci gençlerle olduğu gibi onun da en yakın arkadaşlarından.

Ben her şeyin en sonunda çöp olacağına inanıyorum derken, kendisini hiçbir zaman kağıt topladığı günlerdeki kadar özgür hissetmediğini ve günün birinde sıkılınca tekrar çöplerden kitap toplayabileceğini söyleyecek kadar da o meşhur  elalemin ne dediği umurunda değil. Öte taraftan şimdiki hayalinin de büyük bir yayınevi kurmak olduğunu isteyecek kadar aşık kitaplara.

Velhasıl, O’nun kafası bir çoğumuzun kafası gibi karışık değil. Hz. İnsanı bulmuş ve o hakikati yaşamaktan mutlu. Merhamet, samimiyet, inanç ve onun verdiği özgürlük! O bulmuş bunu. Darısı hayata karşı iki dakika adam olmaktan kaçanların başına!

1.60 dk. süren dört bölüm halinde bu belgeseli izleyin, pişman olmayacaksınız.

https://www.youtube.com/watch?v=msFMTnrzVNc
Adil Şahitler olarak Allah için Hakkı ayakta tutun. Maide 8

*

Çevrimdışı Atlas

 • ***
 • 263
Ynt: -seyirlik filmler-
« Yanıtla #55 : 05 Mart 2015, 01:44:13 ÖÖ 01 »
https://www.youtube.com/watch?v=NCei4Vm1ZP8

2. bölüm ilk filmin devamı legend ends adı altında sunulmuş..

https://www.youtube.com/watch?v=BZh1h6dtvUc

sojiro ve battosai ...sojiro enteresan biri  :D

battosai terk ettiği geçmişinde  acımasız biri onlarca insanı öldürüyor ..sona bi hatun kişi ile tanışıp duruluyor..hatta kılıcını bile değiştiriyor..iki tarafı kör ve bilenmemiş bir kılıç kullanıyor.. :D
"Güneş herkesin üzerine eşit doğar ama;Gül başka, leş başka kokar.''(Mevlana Celaleddin Rumi)

Ynt: Seyirlik Filmler
« Yanıtla #56 : 09 Kasım 2015, 09:45:51 ÖS 21 »
"Hz Veysel Karani (r.a)"
Seher TV. yapımı İslami İran dizi filmi, Peygamber-i Ekrem (sallallahu aleyhi ve âlih) zamanında yaşamış fakat onu görememiş bir aşık olan Veysel Karani (r.a.) Hazretlerinin hayat hikayesini konu alıyor; SÜHEYL YILDIZI

Filmi şuradan izleyebilirsiniz: http://www.yenikaynak.com/suheyl-yildizi.html


Hazreti Yusuf dizisinden tanıdığımız Mustafa Zamani'nin başrolünü paylaştığı efsanevi dizi "Shahrzad" Türkçe altyazı ile geliyor; ŞEHRAZAD

İzleme sayfası: http://www.yenikaynak.com/sehrazad.html


"Penc Kilometr Tâ Beheşt" Bu dizi, IRIB TV3'ün Ramazan 2011'de yayımladığı 24 bölümlük güzel bir dizidir; CENNET'E 5 KM
Dindar bir genç olan Emir Hüseyin (Mehdi Sulukî), babası gibi saydığı Humayun Bey (Daryuş Ferheng)'in şirketinde çalışmaktadır. Şirket soyulup Emir Hüseyin ortadan kaybolunca, herkes onu hırsız olarak görür. Ancak Humayun Bey'in kızı Ayda (Şebnem Gülihani), Emir Hüseyin'in suçsuzluğunu ispata çalışır.

Hz Meryem dizisinde Meryem (s.a) rolünü oynayan aktrisin, bu dizide Ayda rolünde oynaması dikkatimi çekmişti. Bu yüzden diziyi izledim. İyiki de izlemişim. Ve söylüyorum ailece izlenilebilecek çok güzel bir dizi. Kesinlikle tavsiye ederim. İyi seyirler.

Dizinin tamamını buradan izleyebilirsiniz:
http://www.youtube.com/playlist?list=PL6FvwwbqpY19iSwqSICSgNHmYgY7TFcP_


"Filistinli Zehra"
Filistindeki yaşamı konu alan 5 bölümlük kısa bir İslami dizi; FİLİSTİNLİ ZEHRA'NIN GÖZLERİ

Diziyi şuradan izleyebilirsiniz: http://www.yenikaynak.com/filistinli-zehranin-gozleri.html

Not: Bu diziyi yapıp yayınlamasının ardından Seher TV, Fransa ve daha birçok ülkede yasaklanmıştır.

Ynt: Seyirlik Filmler
« Yanıtla #57 : 03 Aralık 2015, 07:52:44 ÖÖ 07 »
Yağmur Yağarken, Bir İslami Film:
Film yaşlı bir kadın olan Hayat Salihi'nin Hacc ziyareti isteği ve çabasını konu alıyor; YAĞMUR KÖŞELERINDEN

Şuradan izleyebilirsiniz: http://www.yenikaynak.com/yagmur-koselerinden.html


Davul Dengi Dengine Çalar:
Sosyal sınıf farklarını, İslami bir şekilde ele alan bir film; DAVUL DENGi DENGiNE

Filmi şu linkten izleyebilirsiniz: http://www.yenikaynak.com/davul-dengi-dengine.html


İslami Aile ve Çocuk Filmi:
Yaralı bir ördeğin iyileşmesini bekleyen çocuk, ördekle bir sevgi bağı kurar ve bu bağ kendisini ve çevresini etkilemeye başlar; ÖRDEĞİN UÇUŞU

Filmi şuradan izleyebilirsiniz: http://www.yenikaynak.com/ordegin-ucusu.html

Ynt: Seyirlik Filmler
« Yanıtla #58 : 03 Aralık 2015, 07:58:05 ÖÖ 07 »
Kertenkele Dizisinin Orjinali:
Uslanmaz bir suçlu olan Kertenkele Rıza yakalanıp hapse atılır. Ancak hapisten kaçmak için molla giysisine bürünür ve bunun üzerine umulmadık olaylar gelişir.

Kertenkele filmi, (ATV'nin çakmasını çektiği ve maalesef batırıp dine hakaret ettiği, taklit olan alaycı dizinin aksine) İslami mesaj ve öğretilerle doludur. KERTENKELE'nin aslı-orjinali olan İran filmi; MARMOULAK (2004)

İzleme sayfası: http://www.yenikaynak.com/kertenkele.html


Hüzün ve Mizah Dolu Bir Dini Film:
Bu filmde, iflah olmaz bir hırsız olan Sinan'ın tahliyesinin ardından, yedi gün boyunca yaşadığı hüzün ve mizah dolu hikayesi anlatılıyor; YEDİNCİ GÜNÜN SABAHI

Filmi şu siteden izleyebilirsiniz: http://www.yenikaynak.com/yedinci-gunun-sabahi.html

İslam Davetçisi Kadının Öyküsü
« Yanıtla #59 : 19 Kasım 2016, 04:43:11 ÖS 16 »
Anne İçin Bir Beşik (2012) İslami Film:
Nergis, Moskova Üniversitesi'nde Rus Edebiyatını bitirdikten sonra ülkesine döner. Şimdi ise Moskova Üniversitesi'nde yeni Müslüman olan gençlere İslam'ı anlatmak için tekrar Rusya'ya gitmesi gerekir...

Filme şuradan bakabilirsiniz: http://www.yenikaynak.com/anne-icin-bir-besik.html