Ve yine yeniden "yıl"landık

 • 2 Cevap
 • 2410 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Evvâh

 • *
 • 211
 • İnne İbrahîme Le Evvâhun Halîm (Tevbe-114)
  • KiŞiSel SiTeM
Ve yine yeniden "yıl"landık
« : 31 Aralık 2008, 10:53:51 ÖS 22 »
Fonlu okumak isteyenler için link:
Ve yine, yeniden 'yıl'landık - İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

Hamd Alemlerin Rabbine, salât ve selam onun elçisi biricik Efendimiz (s.a.v.) üstüne olsun.
Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adıyla...

Kocaman bir yıl daha devriliyor yavaş yavaş, acısıyla tatlısıyla uğurluyoruz yine. Buna son mu demeliyiz başlangıç mı bilmiyorum ama nedense ben her yıl başında farklı bir heyecan, farklı bir kişiliğe bürünüyorum ve gerçekten yılım nasıl başlarsa o şekilde gidiyor bunu bilir bunu söylerim hep. 2008 asla unutamayacağım bir yıl oldu başı gibi o yüzden 2009 benim için diğer yıllardan çok daha farklı bir yıl olacak gibi umutla, mutlulukla, huzurla, ileri dönük sağlam adımlarla başlamasını temenni ediyorum yüce Mevlamdan, herşeye rağmen yakalayacağımı, bulacağımı düşünüyorum aradıklarımı, hedeflediklerimi, planladıklarımı ama herşeyden önce geçmişin hesabını vermeye hazırlıyorum kendimi nasıl ki gün sonunda muhasebe ediyorsam kendimi.

Sayılı dakikalar kala birçok kişiden farklı olarak dualarla ve niyazlarla hazırlanmak istiyorum yeni yılıma, Mevla'nın bize bahşetmiş olduğu o güzellikleri, o güzel günleri layıkıyla karşılamak için. Ve açıyorum ellerimi açıyorum semaya:

Ya Rabbi nimetlerinin farkında olanlardan eyle bizi. Şükrüne şükr, hamdine hamd katanlardan eyle.

Ya Rabbi bilerek veya bilmeyerek işlediğim günahlarımı, hatalarımı, kusurlarımı şanına binaen setreyle, mahveyle. Zorda kalanlara kolaylık, darda kalanlar genişlik, ver, yardıma muhtaçlara yardım eyle, bizleri de salih kulların arasına ilhak eyle.

Ya Rabbi verdiğin bunca nimetin içinde yüzerken, nimetlerin ile imtihan ettiğin kullarının hallerini, durumların idrak etmemizi nasib eyle. Zulüm ve küfür kokulu toprakları iman rayihasıyla süsle, zalimlere, hayinlere, kafirlere fırsat verme, bunlardan muzdarip olan, feryad edip yardım bekleyen kardeşlerimize sen yardım eyle, sen güç ve sabır ihsan eyle, onlar canları şehadet şerbetini içerken teslim etseler de sen imanın ışığını bir an söndürme ya Rabbi, bizlere de zerre miktarınca da olsa bu yolda çalışma, faydalı olma fırsatı nasip eyle ya Rabbi. Dilimizi daha güzel döndür, aklımıza hayra kullanmayı nasib eyle, şerden, kötülükten vebadan uzaklaşır gibi uzaklaşmayı, iyiliğe koşa koşa kucak kucak açmayı, son nefesimizi  hakiki bir mümin olarak verebilmeyi hepimize nasip eyle ya Rabbi.


İlyas Uçar - 31.12.2008

Ynt: Ve yine yeniden "yıl"landık
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2008, 11:00:25 ÖS 23 »
sayın Evvah belki gözünüzden kaçabilir
tıklayınız
mail faaliyetine bekleriz(ser sizede grup ayırmış)

*

Çevrimdışı Evvâh

 • *
 • 211
 • İnne İbrahîme Le Evvâhun Halîm (Tevbe-114)
  • KiŞiSel SiTeM
Ynt: Ve yine yeniden "yıl"landık
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2009, 12:45:26 ÖÖ 00 »
tamam gördüm inşaallah