aTaTüRK'ü PeYGaMBeR iLaN eTTiLeR

• 6 Cevap
  • 4874 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı TaLiA

• *
  • 3019
aTaTüRK'ü PeYGaMBeR iLaN eTTiLeR
« : 09 Mart 2008, 01:13:19 ÖÖ 01 »
Atatürk'ü peygamber ilan ettiler

Yüce Atatürk'ü öveyim derken ölçüyü kaçıran ve onu putlaştıran zihniyet adeta geri döndü ve bugün Çağlayan'da toplanan kalabalık Atatürk'ü peygamber ilan etti....

'Bizkaçkişiyiz' hareketi, Çağlayan Meydanı'nda 'Dünya Kadınlar Günü' mitingi düzenledi. Mitinge katılanlar 'Türbana serbestlik' konusunda yapılan yasal düzenlemeye karşı çıkarken, sık sık "Hükümet istifa", "Türkiye laiktir laik kalacak" şeklinde sloganlar attılar.

"ATATÜRK ADI KONULMAMIŞ BİR PEYGAMBERDİR"

Mitingde 'Bizkaçkişiyiz' platformunun kurucusu Tuncay Özkan'dan önce kürsüye çıkan Emekli Hava Pilot Albay Şenay Güray, AK Parti'nin uyguladığı politikaların kadına verilen hakları adım adım ortadan kaldırdığını savundu.

Güray, "Sen ki Atam, can çekişen bir hastaya şifa vermek üzere Allah tarafından görevlendirilmiş bir elçi, bir adı konmamış peygambersin. Sen sarı saçlım, mavi gözlüm nerdesin!" diye seslendi.

haber7

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5156
    • depo
Ynt: aTaTüRK'ü PeYGaMBeR iLaN eTTiLeR
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2008, 01:16:41 ÖÖ 01 »
Alıntı

Yüce Atatürk'ü .........

haber7

Eleştirdiği duruma düştü: Haber 7'den büyük gaflet

Mustafa Kemal'i peygamber ilan edecek kadar saçmalayan birisini eleştiren haberin daha başında, alemlerin Rabbi Allah için kullanılan "yüce" sıfatını Mustafa Kemal için kullanan Haber 7, bakalım imza attığı bu büyük gafletin farkına varıp yanlışını düzeltecek mi.

08/03/2008

İslam ve Hayat

Haber 7 internet sitesi, Kemalist 'Bizkaçkişiyiz' hareketinin Çağlayan Meydanı'nda düzenlediği 'Dünya Kadınlar Günü' mitinginde Mustafa Kemal'i "adı konulmamış peygamber" ilan eden Emekli Hava Pilot Albay Şenay Güray'ı eleştirdiği haberde büyük bir gaf yaparak eleştirdiği kişinin durumuna düştü.

"Atatürk'ü peygamber ilan ettiler" başlığıyla Güray'ın ifadelerini eleştiren Haber 7, haberin girişinde şu ifadeleri kullandı: "Yüce Atatürk'ü öveyim derken ölçüyü kaçıran ve onu putlaştıran zihniyet adeta geri döndü ve bugün Çağlayan'da toplanan kalabalık Atatürk'ü peygamber ilan etti."

Mustafa Kemal'i peygamber ilan edecek kadar saçmalayan birisini eleştiren haberin daha başında, alemlerin Rabbi Allah için kullanılan "yüce" sıfatını Mustafa Kemal için kullanan Haber 7, bakalım imza attığı bu büyük gafletin farkına varıp yanlışını düzeltecek mi....

KAYNAK

*

vuslat_sevdasi

« Yanıtla #2 : 09 Mart 2008, 09:15:03 ÖÖ 09 »
Erkek tiyatro oyuncuları, 'kara çarşaf' giyerek başörtüsüne yönelik tahrik edici ifadelerde bulundu. Kalabalık da onlara uydu.

Provokatif mitingde, başörtüsüyle alay edildi!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla miting düzenleyen 'Biz Kaç Kişiyiz Platformu', Çağlayan Meydanı'nı dolduramadı.

Atatürkçü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin de destek verdiği mitinge, Türkiye'nin tüm illerindeki şubelerin katkı yapmasına rağmen alanda büyük boşluklar göze çarptı. Kalabalık görünmek için katılımcılara 'platformun önünü doldurun' çağrısı yapıldı.

Yapılan anonsta "Sizi Barzani izliyor, Talabani izliyor, Apo izliyor, Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan izliyor, lütfen kalabalık görünelim." denildi.

Mitingde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e hakaret edilerek terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan ile aynı kefeye konuldu.

Mitingde baştan sona, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nun dinin bir emri olduğunu belirttiği türbana ağır hakaretler yapıldı.

Mitingdeki iki ayrı skeçte de başörtüsüne yönelik provokasyonlar yapıldı.

Hükümeti hedef seçen Tuncay Özkan, Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'a da yüklendi.

Miting sebebiyle meydanda geniş güvenlik önlemleri alınırken çevredeki okulların hafta sonu kursları da iptal edildi.

*

Çevrimdışı ozanca

• *
  • 4676
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2008, 12:19:23 ÖS 12 »
Yüce :  Yüksek, büyük, ulu, ulvi:
       "Yüce duygular, derin düşünceler ona göre değildir."- S. Taşer.
Selamlar ...
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı Qani

• 496
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2008, 04:47:17 ÖS 16 »
atatürk zaten kemalistleerrin peygamberi

*

Çevrimdışı TaLiA

• *
  • 3019
Cüneyt Özdemir'den "Atatürk’ü peygamber gibi görüyorlar"
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2011, 01:04:25 ÖS 13 »
Cüneyt Özdemir'den "Atatürk’ü peygamber gibi görüyorlar"

Radikal yazarı Cüneyt Özdemir, bazı insanların Kemalizmi din, Atatürk'ü de peygamber mertebesinde gördüklerini söyledi.

Ahmet Altan'ın Cumhuriyeti, Atatürk’ü eleştiren yazısıyla ilgili “Başıma bir şey gelmeyecekse Ahmet Altan’ın bugünkü yazısının altına imzamı atarım” dediği için tehdit edildiğini ifade eden Özdemir, "Vay ben miyim bunu diyen...

Sosyal medyadan bir taarruza uğradım. Hakaretler, ölümle tehdit edenler, ülkeden kovanlar, yalaka ilan edenler...

Açık söyleyeyim, korkmadım ama ürktüm ve üzüldüm" dedi.

Türkiye’de Ahmet Altan olmanın ne kadar zor bir durum olduğunu anladığını belirten Özdemir, yazısını şöyle sürdürdü: "Atatürk’ü savunmaya soyunanların cehaleti ve hoyratlığı ürküttü beni. Tutuculuk, muhafazakârlık, hatta kökten laiklik diye tarif edebileceğim bir çizgide duran insanların, dindar insanların bu huylarına karşı olduklarını söyleyen sözde modern insanlar arasından çıkabileceğine bir kez daha şahit oldum.

Bu insanlar Kemalizmi bir din gibi yaşıyor, Atatürk’ü konumlandırdıkları yer ise peygamber mertebesi. Dokunulmaz, konuşulmaz, eleştirilmez...

Ben insanların kutsal saydıkları değerlere saygı duyarım. Söz söylerken on kez düşünürüm, ancak kimse kusura bakmasın, Atatürk kutsal değil, değerli ve önemli bir şahsiyettir. Hepimizin minnet duyacağı yönleri olduğu kadar eleştirilecek yönleri de vardır, olabilir... Bunu görmezden gelip Atatürk’ü kutsal bir varlığa döndürüp tabulaştırmak tam da Atatürk’ün karşı çıktığı ve değiştirdiği Türkiye’ye farklı bir yoldan geri dönmektir ki, eminim bunu en başta Mustafa Kemal Atatürk istemezdi."

« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2011, 07:41:13 ÖS 19 »
Ya simdi birsey diyecem olmiyacak kirilacak  olabilri ama yinede diyim..

Bazi (sözüm meclisden disari ve affiniza siginarak) ahmaklar "Apo'yu" Bazi gerizekalilar "Atatürk'ü" peygamber lan edmis simdi bunlarin bir birinden ne farki var al birini vur gandiye..

Iki görüsde ayni yolun yolcusudur..
Neyse Kafirun suresinin son ayetikerimesinde "Yüce" Rahman Ne buyuruyor?? -Sizin inanciniz size benim dinim bana- Onlar inanclarinin  peygamberi olarak görüyorsa ne kizmaya nede öfkelenmeye gerek yok.. Elhamdulillah biz bizim inancimizi bilelim Peygamberimizi bilelim sorun yok Allah var..
Yürüdügün yolda ayagina batan diken kavusacagin gülün habercisidir!