Çerkesler, Rusya ile savaşıyoruz denilerek Suriye ye götürülüyor

 • 10 Cevap
 • 7074 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hatay ın Reyhanlı İlçesi ndeki Çerkes Derneği Başkanı Uğur Pihava, Vahabiler isimli bir grubunun Çeçenistan ve Dağıstan daki Çerkesleri internet üzerinden Rusya ile savaşıyoruz diyerek kandırıp Suriye ye götürdüğünü öne sürdü.
Birçok ailenin ellerinde çocuklarının fotoğraflarıyla birlikte derneğe gelip kendilerinden yardım istediğini belirten Uğur Pihava, bölgedeki Vahabilerin internet üzerinden tanıştıkları Çerkeslerin beynini yıkayıp savaşın içine çektiklerini söyledi. Çerkeslerin Suriye ile değil, Rusya ile savaşıyoruz denilerek kandırıldığını öne süren Pihava, şunları söyledi:
O kadar etkilemişler ki, konuştuğum bir genci ikna etmeye çalıştım ama ikna edebildiğimi sanmıyorum. Çerkesleri savaştan çıkaracak bir dost eli bulunamadı. Gerekli uyarılarımızı da yapıyoruz. Biz Çerkesler olarak 3 veya 4 üncü ülke insanlarının kandırılıp savaş bölgesine gönderilmesini istemiyoruz. Federasyon nezdinde toplantılarda gereken uyarılarımı da yaptım. İstanbul Gaziantep, Hatay üzerinden geçişler yapmaktadırlar. Önlenmesi amacıyla uyarılarımı da yaptım.
Pihava, gidenlerden bir daha haber alamadıklarını ve Suriye de hangi grupta savaştıklarını da bilmediklerini söyledi.
SURİYE DEN 2 BİN 300 ÇERKES TÜRKİYE YE GELDİ
Uğur Pihava ayrıca, Suriye de iç savaşın başladıktan sonra Türkiye ye sığınanlar içerisinde Çerkeslerin de bulunduğunu belirterek, Bugüne kadar Suriye den Türkiye ye 2 bin 300 Çerkes geldi. Türkiye de bulunan 56 Çerkes Derneği, gelen bu Çerkeslere sahip çıkarak şu ana kadar 2,5 milyon TL tutarında ayni yardımda bulundu diye konuştu.

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Çerkesler, Rusya ile savaşıyoruz denilerek Suriye ye götürülüyor
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2014, 10:29:03 ÖÖ 10 »
Hizbullahta Amerika ile savaşıyoruz diye tüm dünyayı kandırmaya kalkışıyor ya ...
Leşi serilen Hafız Esad devrinden kalma üstelik dini bile İslam olmayan İstihbarat başkanını saygın ve şehit ilan edecek kadar ileri gidiyor ya Nasrallah ...
Nolmuş 3 gariban çeçene Esadın arkasında Rusya var denmişse :)
Not font kurbaa

Ynt: Çerkesler, Rusya ile savaşıyoruz denilerek Suriye ye götürülüyor
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2014, 10:53:19 ÖÖ 10 »
Her konuda "yarım hoca dinden yarım doktor candan eder "gibi  konuşuyorsun
Hizbullah seni kandırdığı için 2006 yılında yanlışlıkla 33 gün israil ve Amerika ile savaş yaptı.
islam da şehitler konusunu önce oku, sonrada kaç kısım şehit var? kimin kalbinde iman, kimin kalbin de nifak var ona sen karar verme...
senin her sözün de cehalet kokuyor... kusura bakma  sana ayıracak kadar zamanım da yok ... senin öncelikle hafızana bir format atman gerekiyor kanaatimce ... ayrıca seni "zamanında islamcı değilde irancı etiketiyle kandıranlarda çok fena kandırmışlar ..böylelikle ne islamı nede iranı anlamışsın... Bu fikirsel vahabilik seni  daha çok  dağ ,taş ,çayır dolaştırır  anlaşıldı mı? 

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Çerkesler, Rusya ile savaşıyoruz denilerek Suriye ye götürülüyor
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2014, 11:04:53 ÖÖ 11 »
Alıntı
Suriye istihbaratının bir numaralı ismi ve Devlet Başkanı Esad’in eniştesi Asıf Şevket, İçişleri Bakanı Muhammed Şaar, Savunma Bakanı Davud Racih, Esad’in özel temsilcisi Hasan Turkmani, Milli Güvenlik Konseyi Başkanı Tümgeneral Hişam Bahtiyar ile Baas Partisi yetkilisi Muhammed Said Bahityan’ın
Hafız döneminden kalma bu isimlerin leşleri üzerine Nasrallahın taziyesi ve Çerkeslerin kiminle savaştığı konunun noktası olsun ...
Selametle ...

Not font kurbaa

Ynt: Çerkesler, Rusya ile savaşıyoruz denilerek Suriye ye götürülüyor
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2014, 11:13:50 ÖÖ 11 »
Kılavuzu karga olanın burnu pislikten çıkmazmış...Mevlana derki; ne oldum değil ne olacağım , İnsanları  tarihin zindanına göre yargılamak yerine insanlar iman ediyor yada imandan çıkıyor.hayat devam ediyor ... Ama vahabi mantık bunu anlayamaz .. aynı mantığa göre Hz Ömer de iman etmemiştir ..kendi kızını gömdü ya!!! Bu Mantık fikirsel vahabiliğin selefi kodlarını taşıyor ve islamın hikmet ,akıl fıtrat mantığına imanla küfür kadar zıtlıklar taşıyor.. ve bu fikirler bir virus gibi yaşayan bütün düşünceler de mezhepler de bakış açıların da  azda olsa vardır sizde aynı düşüncenin  bir tezahürüsünüz...bu düşünceyi" vahşetin ve katı kalbin mezhebi" adlı yukar daki yazı güzel anlatıyor....

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Çerkesler, Rusya ile savaşıyoruz denilerek Suriye ye götürülüyor
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2014, 11:18:02 ÖÖ 11 »
Konu hep itina ile ne mal oldugum üzerine çekiliyor sanırım ...
Mezkur isimlere karşı savaşan ve söz konusu isimlerin leşlerini yere serenlerin Rusyaya karşı savaşıyoruz diye kandırıldıgı iddiası ne oldu ?
Not font kurbaa

Ynt: Çerkesler, Rusya ile savaşıyoruz denilerek Suriye ye götürülüyor
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2014, 11:22:13 ÖÖ 11 »
okumak yerine konuştukça ve okumayı "kakalamak "olarak gördüğünüz sürece gerçekleri kabullenmeniz söz konusu değildir.o halde okumaktan korkmayın devamı gelecektir..

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Çerkesler, Rusya ile savaşıyoruz denilerek Suriye ye götürülüyor
« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2014, 12:10:53 ÖS 12 »
Ama söz konusu isimlerin şehitliğini izah etmeden , ne kadar mubarek ve yüce şahsiyetler oldugunu anlatmadan neden lafı dönüp dönüp bana getiriyorsunuz ?
Bunlar ki kırk yıldır Suriye halkının yakından tanıdıgı , her türlü zulmu ve işkenceyi ellerinden tatdığı  Esadın güzide adamları ...
Bunları bile şehit ilan edecek kadar şirazesi kaymış bir zihin , çeçenleri kandırıyorlar çıkışını kim neden nasıl ciddiye alsında , çabanıza uğraşınıza kakalama demesin ?
Evet söz konusu isimleri tanıtmakla başlayabiliriz işe ...
İsterseniz Suriye direnişi başlamazdan çok daha evveline gidelim ..
Misal 2005 lerden bahsedelim ...
Kimdi bu isimler ?
Neler yapmışlardı Suriye de ?
Büyük direnişimizin temellerini konuşalım olmazmı ...
Kakalamanın boyutunu gözler önüne serelim bu sayede ...
Not font kurbaa

Ynt: Çerkesler, Rusya ile savaşıyoruz denilerek Suriye ye götürülüyor
« Yanıtla #8 : 02 Ocak 2015, 07:32:26 ÖS 19 »
Karadavi  Kimdir ? adlı yazı da yorumlarınız da  sizin daha önce yalan söylediğinizi tespit etmiştim. sizin herşeyden önce ahlak dersine ihtiyacınız var.
Derneğin yeri ,telefonu adresi ve mağdurları var. Ara istersen kimin bir kez daha yalancı olduğu ortaya çıkar.
İkinci olarak suriye hakkın da rejimin TRT  si yada israil 2 kanalı gibi konuşmayı ne zaman bırakacaksınız? Söyledikleriniz yeni değil sadece plak gibi tekrar edip duruyorsunuz.
Üçüncü olarak suriye ye bakışı mı kaç defa tekrarladım anlama mışsın yada anlamak istemiyorsun. Anlama sorununa rağmen tekrarlıyorum
Suriye filistine yardım  ettiği sürece desteklenecektir.  israilin yanı başın da filistinliler için bir soluk olan  başka da  bir habeşistan yoktur.ayrıca suriye de Amerikan üsleri ve israil konsolosluğu yoktur.Bunu diğer Amerikancı ülkelerle kıyaslayın. Amerikanın karşısın da olan her ülke desteklenmelidir. Peygamberin s.av. siyerini okursan dış  ilişkileri de böyledir. Mısır 80 milyon olmasına rağmen mübarek devrildi.zayıf olduğu için değil. Çünkü halk desteği yoktu.  Suriye de ise yönetime halk desteği kat be kat fazladır. Halk desteği olmadan bir yere kadar varlığınızı devam ettirebilrisiniz. Bir noktadan sonra yıkılırsınız. Bunu geçen zaman daha iyi gösterdi. Suriye de sivil ve siyasi her türlü değişime evet. fakat dışardan hormonlu bir kalkışma  ve GDO lu mücahitlerle Amerika ve israil destekli bir kalkışmaya hayır diyoruz. İsrailin seyyar ve göçmen cihatçılar! için kurduğu sahra hastaneleri bunun en güzel örneğidir. Amerikanın,suudi,ürdün ,türkiye, katar ve  Batı ülkeleri nin  desteklediği bir oluşumu bana halk devrimi diye yutturamazssınız. Değilse  dört yıldır bu kadar silahı muhaliflerin hangi bakkaldan aldığını cevaplaman lazım.
Dördüncü olarak suriye de direnişten ,devrimden söz edenler kendi yaşadıkları ülkenin ayıplarını , 81 vilayetinde ki genel evlerini ,roboski kailiamlarının   faili meçhullerini ,faiz, içki kumar gibi  her türlü şirkin yaşandığı kendi ülkelerine nedense  bakmayı yeğlemiyorlar. Kendi ülkelerine kör olanlar suriye de şeriattan adaletten ,ve devrimden söz edenler öncelikle kendi ülkelerinin tarihine bir baksınlar zülmün nerde daha çok olduğunu dersimden ,istiklal  mahkemelerinden , anlayabiliriler… ama nedense suriye de zulüm var demek tatlı geliyor.. suriyede şeriat demek tatlı ..suriye de devrim demek tatlı ya Türkiye için bunları diyecek imanınız ve cesaretiniz  var mı? Varsa cephe açık… hadi suriye de istediğinizi burda da isteyin bende sizin ,samimi olduğunuza inanayım?
Kendi ülkenize kör olduğunuz için ülkeniz de tecavüze uğrayan her bir  kadının ırzında sizin rölünüz var
Her içki içenin içkisinde sizin de günahınız var
Her faiz alanın faizin de  günahınız var
Her bir masum insanın  ölümün de sizin vebaliniz var
Suriye den Önce kendi sisteminizi değiştirirseniz inandırıcı olursunuz.
Fakat siz aynı türküyü çalmaya devam edin suriye de zulüm var!
Boğulduğunuz kendi çöplüğünüzden insanlara hayat sunun!
Önünüz deki dağı  dahi görmezken suriye deki dağı biliyorsunuz!
Kendi ülkenizde ki ahlaksızlığa ve zulümlere seyirci iken suriye ye ve başka ülkelere oyuncu rolün de olmanız tıynetinizi gösteriyor.
Ayak bastığınız toprakları gündeme getirmezken ,ayak basmadığınız suriye sizin bir numaralı gündeminiz.
İsrail mavi marmarada öldrürür ken israile kuzu ,suriyeye ise arslan olursunuz.
Filistin 65 yıldır zulüm altında iken israile karşı cihatçı yollamayanlar suriye de halkı müslüman olan ülkede kardeş kavgası için habire katliam için ateş yakınlar kimin hizmetinde olduklarını da belli ediyorlar
Ülken deki günah bataklığını kurutmadan başka bir ülkede de günah işleniyormuş demek akıllı lık mı ? yoksa ahmaklık mı? onu da okuyucular karar versin.
Hani kelin ilacı olsa once kendine sürecek ya sizin ki de o misal
Birazcık vicdanın ,aklın,imanın varsa ne demek istediği mi iyi anlamışsındır
Değilse bana üç kuruşluk bilgi ile beş kuruşluk yorumlar yapma..
Dün şirk dediğine bugün şerbet diyene sarhoş derler
Esen rüzgara göre kimlik  değiştirene bukelamun derler...
*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Çerkesler, Rusya ile savaşıyoruz denilerek Suriye ye götürülüyor
« Yanıtla #9 : 02 Ocak 2015, 08:18:30 ÖS 20 »
Özetlersek ...
Suriye bedelini ödedi yeter miktar ...
Çok kısa zamanda mubarek ve dahi muhteşem hatta mülayim Esad keferesi cehennemi boylayacaktır inş.
Tıpkı diğerleri gibi ...
Not font kurbaa

Ynt: Çerkesler, Rusya ile savaşıyoruz denilerek Suriye ye götürülüyor
« Yanıtla #10 : 05 Ocak 2015, 04:29:03 ÖS 16 »
Özetleseniz de

paketleseniz de

Mübarek ile Esad,ı karşılaştırmanız dünyayı hiç tanımadığınızın bir resmidir

Siz fikir kanserine yakalanmış umutsuz bir vakıasınız..