Dondurulmuş limonun şaşırtıcı faydası

 • 2 Cevap
 • 2862 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4698
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Dondurulmuş limonun şaşırtıcı faydası
« : 31 Aralık 2012, 08:34:32 ÖÖ 08 »
Dondurulmuş limonun şaşırtıcı faydası


Bunların tamamı donmuş limonda "YOK ARTIK"

Restoranlardaki çoğu bilinçli tüketiciler limonun tamamını kullanır veya tüketirler, hiç bir kısmını ziyan etmezler.

Ziyan etmeden limonun tamamını nasıl kullanırsınız?

Basit... Limonu (yıkayıp) buz dolabınızın buzluk bölümüne koyuyorsunuz. Donduktan sonra mutfak rendesini alıp limonun tamamını rendeleyebilirsiniz. Soymanız falan gerekmiyor. Rendelenmişini yemeklerinizin üzerine serpebilir, sebze salatasına, dondurmaya, çorbaya, makarnaya, makarna sosuna, suşiye, balık porsiyonlarına katabilirsiniz.
Yemeklerin tamamı, daha önce hiç tatmadığınız mükemmel bir lezzet kazanacaktır.
Büyük olasılıkla, limon denince sadece limon suyu ve vitamin C aklınıza gelir. Sadece bu kadar olduğunu düşünürsünüz. Artık limonun gizemlerini öğrenince onu kupada içeceğiniz hazır çorbalarınıza bile katabileceksiniz.

Limonun tamamını kullanmanın, bir kısmını ziyan etmeyip yemeklerinize yeni bir lezzet katması dışında asıl avantajı nedir?

Rendelenmiş limonunuz, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin içerir. Ve evet, şimdiye kadar bunu kaybediyordunuz. Ama bundan sonra, tüm limonu dondurmak gibi basit bir işlem sonrasında, onu rendeleyip yemeklerinizin üzerine serperek tüm besleyici özelliklerini kullanıyor olacak, yani daha sağlıklı besleniyor olacaksınız. Ayrıca rendelenmiş limonun dinçleştirici ve vücuttaki toksinleri giderici etkisinden yararlanacaksınız.

İşte bunun için limonunuzu buzluğa koyun, donsun ve her gün yemeklerinizin üzerine rendeleyin. Böylece, yiyecek ve içeceklerinizi daha leziz hale getirip daha sağlıklı ve uzun yaşamın anahtarını kullanıyor olun! İşte limonun gizemi budur! Geç bile olsa başlayın, HİÇ olmamasından İYİDİR! Limonun sürpriz yararlarından faydalanın!

Limon (Citrus) kanser hücrelerini öldüren mucizevi bir üründür. Kemoterapiden çok daha tesirlidir. Bunu nereden mi biliyoruz? Çünkü kendilerine yüksek kârlar sağlayacağını bildikleri için limon özütünün sentetik versiyonlarını üretmeye uğraşan laboratuvarlar var.

İhtiyaç duyacağını düşündüğünüz dostlarınıza, limonun hastalık önleyici etkisi olduğunu duyurarak yardımcı olabilirsiniz. Tadı hoştur ve kemo-terapinin korkunç etkilerini göstermez. Kemo-terapi ilaçları üretiminden fayda sağlayan multi-milyoner büyük şirketlerin çıkarlarını riske atmamak adına bu gizemin özenle saklı tutulduğu sürece ne kadar insanın öleceği bilinmez.

Bilindiği üzere, iki çeşit limon ağacı vardır. Limon ve misket limonu. (konu olan limondur, diğeri değil). Limon meyvesini farklı şekillerde tüketebilirsiniz. Pulpa'sı yenebilir. Sıkılarak suyu çıkarılabilir. Limonlu içecekler yapılabilir, dondurma vs.. Limonun birçok vasfı sayılabilir ama en ilginci URLAR, YUMRULAR, KİSTLER, TÜMÖRLER üzerindeki etkisidir.

Bu bitkinin her tür kansere iyileştirici etkisi kanıtlanmıştır. Bazıları onun her tür kanserin tedavisinde faydalı olduğunu söyler. Ayrıca geniş spektrumlu anti-bakteriyel olarak iltihaplara / enfeksiyonlara ve mantara karşı kullanılır. Dahili parazit ve bağırsak kurtlarına karşı etkindir. Çok yüksek tansiyona karşı kan basıncını düzene sokar. Anti-depresandır. Strese ve asabi bozukluklara karşı iyi gelir.

Bu bilginin kaynağı ise çok etkileyicidir: Dünyanın en büyük ilaç üreticisi firmalarından biridir. Bu firmanın beyanına göre 1970'den beri 20'nin üzerinde yapılan laboratuvar testlerinde limon ekstrelerinin uygulanmasıyla; içlerinde kolon / kalın bağırsak, meme, prostat, akciğer ve pankreas da olmak üzere 12 kanser tipinde başarılı sonuçlar alınmıştır.

Limon ağacından elde edilen bileşiklerin, bütün dünyada kemo-terapide kullanılan Adiamycin ürününden 10 000 kat daha iyi olduğu saptanmış, kanser hücrelerinin gelişmesini yavaşlattığı gözlemlenmiştir. Daha da şaşırtıcı gözlem şudur ki: Limon özü kötü huylu kanser hücrelerini tahrip ederken sağlıklı hücrelere hiç zarar vermemektedir

ALINTI
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı Maveraî

 • Haymatlos..
 • *
 • 480
 • ﺃَﺳْﻠَﻤْﺖُ ﻟِﺮَﺏِّ اﻟْﻌَﺎﻟَﻤِﻴﻦَ
Limonun Şaşırtıcı Faydaları
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2013, 02:04:45 ÖÖ 02 »

Başlıkla alakasız buldum yazıyı. Faydalar kısmı dondurulmasından ziyade limonun kendisi/muhtevası ile ilgili olmuş.

Buzluğa atmadan da rendelemek mümkün ve sağlıklı olanı da budur bence.
Dondurma işleminin, birçok zararlı bakteri kadar yararlı bakterileri de yok ettiği ve dondurulmuş gıdalardan kaçınılması gerektiği de yine işin ehli uzmanların görüşü.
Bir şeyi olduğu haliyle 'işlemden geçirmeden' doğal olarak tüketmenin yararına inanan biri olarak 2. görüşü daha makul buluyorum.

*Başlık harici de olsa konu harici olmayan, gıda tüketimi piyasasıyla alakalı olarak* bir şeyler yazmak istiyorum.

İnsan kendi doktorudur ve olmalıdır. İstatistiklere bakarsak işimiz iş...önerdiklerini bir süre sonra yalanlıyorlar. Sanırım bunda etken olan talep artışı, yahut eksikliği; yani ekonomik kaynaklı kaygılar. Tıpkı bitkisel çözümü, kimyasal ilaç tavsiyesi yapanların 'Kurumsal Tıbbı ve Eczacıları etkilemesinden ötürü' zamanında 'Kocakarı ilacı' diye(bugün ise Alternatif Tıb adıyla ve Refleksoloji boyutuyla da revaç bulan) küçümsedikleri ve bu şekilde moderniteden etkilenen halkı, aşağılama psikolojisi ile uzaklaştırdıkları gibi. Bakmayın/aldırmayın size poşet dolusu ilaç yazmalarına; çoğu, kendileri için ve ailelerine yönelik olarak basit bir soğuk algınlığında dahi 'bizlere yaptıkları gibi ilaç alımını önermek yerine' nane limona başvurur.

Eskidendi çok eskiden...işin ehline müracaat sonuç verirdi. Elektronik eşyalar bile daha uzun ömürlü, sağlam olurdu.

O dönemlerde Allah korkusu, kanaat, vicdanlarda iman vardı; kendileri için istediklerini başkaları için de isterlerdi. Bakkal, günlük rızkını kazanmışsa ya da elinde iyi ve taze ürün kalmamışsa yandaki komşu bakkala yönlendirirdi müşterileri.

Şimdi neredeyse tamamen ticari kaygı güdüldüğünden uzman görüşleri ölçü almak yerine, Muhammed Resulün 'tıbbın yaşamındaki her şeyi olumlar keşifleri bazında ya da henüz keşfetmedikleri için dışında bile kalsa' yaşamı örneklik edinilirse(az yeme, ayakta yeyip içmeme, yemekleri en az 20 saniye yani iyice öğütülene kadar çiğnemeden yutmama, katı ve sıvı gıdaları ne fazla soğuk ne de fazla sıcak tüketmeme, az uyuma, az konuşma, az cinsel münasebet gibi her fıtri içgüdüyü ölçülü kullanma/itidalli olma, dengeli beslenme, egzersiz, temizlik, özellikle ağız bakımı 'diş fırçalamaya özen gösterme' ve manen terapi etkisi olan iyilik yapma, dua, salat, oruç, tevekkül, tedebbür, tezekkür gibi zihni dengeleyen bir yaşam) değişmez doğrular/ölçüler ve reçetedir. Bundan gayrısı fasa fiso..

İnsanın hakikaten şöyle bir haykırası geliyor: "Allah'ın yarattığını neden değiştirip piyasaya sunup bizleri zehirliyor, hasta kılıyor sonra da 'gel iyileş' diye kabarık bir fatura önümüze seriyorsunuz? Uğraşmayın, bırakın her şey asli haliyle kalsın."

Örneğin rengi kahverengi olan şeker, tuz ve unun içindeki kilo yapmayı önleyen elementi çıkarıp 'beyazlaştırmak adına' rafine etmezlerse, ne şişman bir toplum meydana gelir, ne de kilolarıyla başı dertte yürüyemez hale gelen, diyetlerle güzelim nimetleri ömür boyu yiyemeden hatta diyet yaparken açlıktan ve metabolizmanın çöküşünden ötürü ölen mağdure mevtalar..

Tarımsal alanı iyi olan bir ülkedeyiz. Buna rağmen sırf A.B.D. buyurmuş diye tarım ve hayvancılığa sınırlama getirildiğinden, kendi üretimini yapması mümkünken(bir örnek olarak) domates tohumu neden İsrail'den alınıyor?! İsrail yönetimi ve siyonizm zihniyeti kendi kavmi dışındakileri öldürülesi ucubeler gören, bu sebeple domates tohumunun bile G.D.O'larını değiştirip yılan ve salyangoz özütü kullanacak kadar insanlığı deforme olmuş türedi bir topluluk.

Hülasa, kıssadan hisse: "Bir 'Öze dönüş' ve 'Kendin üret, Kendin pişir ve Herkesle paylaşarak ye' sloganını dilimize, dahası zihnimize aşılamanın vakti çoktan gelmiş de geçmesin bari...diye daha çok olmalı çabalarımız." Gıdalar hususundaki cihadı(gayreti) destekliyorum, ekonomik rantla açlıktan ölen büyük bir topluluğun vebali ve ağırlığını yüreğimde ve omuzlarımda şedit şekilde hissederken... Bu tüketim çılgınlığı piyasası talep bulmasın ve yok olsun inşaAllah. Muradım budur, insanlığın bugünü ve geleceği adına..
Aynayım, bakanlar beni değil ancak kendini görür..

Ynt: Dondurulmuş limonun şaşırtıcı faydası
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2018, 03:09:33 ÖS 15 »
İlk defa duyuyorum -_- Teşekkürler bilgiler için.