kitapçı

• 430 Cevap
  • 297835 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı LaEdri

• *
  • 1004
    • Blog'um
Kitapçııı
« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2007, 11:34:35 ÖÖ 11 »
Bencede  ;)
Fuardan aldım ama daha okumak kısmet olmadı. Çok duyulmuş olsada paylaşmak isterim.Fuara bir sefer daha yapıldığı takdirde paylaşımlar devam edicektir inşallah  ;)

İnsan Ne İle Yaşar 

Lev N. Tolstoy
ANTİK YAYINLARI

Şimdi anlıyorum ki her ne kadar insanlara hayatta kalmalarının sebebi kendi çabalarıymış gibi gözükse de hakikatte onları yaşatan sadece sevgidir. Kim yüreğinde sevgi taşırsa, o sevgi Tanrı'dandır ve Tanrı o kişinin yüreğindedir, çünkü varlığın sebebi sevgidir."
Tanrı, kendisine verdiği emri yerine getirmekte duraksayan melek Michael'ı emirlerinin arkasındaki hikmetleri anlayabilmesi için dünyaya gönderir. Melek Michael olayların arka yüzünde neler olduğunu gördüğünde "İnsanın içinde barınan nedir?", "İnsana verilmeyen nedir?" ve "İnsan ne ile yaşar?" sorularının cevaplarını yaşayarak öğrenir.

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5167
    • depo
Kitapçııı
« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2007, 08:11:52 ÖS 20 »
bugün fuardan aldıklarımın reklamını yapmaya başlayayım;

1- Sahabenin sünnet anlayışı_______________________ doç dr bünyamin erul_______ diyanet vakfı yayınları

2- İslam düşüncesinde sünnet-eleştirel bir yaklaşım_____ m hayri kırbaşoğlu_________ ankara okulu yayınları

3- Ana hatları ile islam tarihi- hulefa-i raşidin dönemi____ doç dr adem apak_________ ensar neşriyat

4- Hz osman dönemi devlet siyaseti__________________ adem apak_______________ insan yayınları

5- Asrı saadette yönetim-piyasa ilişkisi_______________ dr. cengiz kallek___________ iz yayınları

6- Yolların ayrılış noktasın islam _____________________ muhammed esed _________ iz yayınları

7- Sünnetullah-bir kuran ifadesinin kavramsallaşması ____ ömer özsoy______________ fecr yayıları

8- Tavsiyeler ____________________________________ mustafa islamoğlu________ denge yayınları

daha arayıp da bulamadıklarım ve almayı düşündüklerim var. sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.........

*

SEMENA

Kitapçııı
« Yanıtla #17 : 29 Eylül 2007, 09:16:48 ÖS 21 »
ikindi yağmurLarı haLa bitirmek nasip olmadı .. ama tavsiye ederim...

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5167
    • depo
Kitapçııı
« Yanıtla #18 : 29 Eylül 2007, 09:19:12 ÖS 21 »
Alıntı
SEMENA

eğer okuyor iseniz içeriğinden konusunda az da olsa bahsederseniz sevinirim.
yorumlarınız bile önemlidir bizler için.......saygılarımla

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
Kitapçııı
« Yanıtla #19 : 29 Eylül 2007, 09:28:09 ÖS 21 »
araya gireyim genelde bitirmediklerimden konuşmama ama bu kitap çook güzel

inanmak ve yaşamak -ercüment özkan

harikaa
bitirince ve inş o zaman yorum yazabilirim şimdi büyük bir merakla ve yavaş yavaş(atlamadan -kaçırmadan)okuyorum

ama illede tavsiye ederim
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

SEMENA

Kitapçııı
« Yanıtla #20 : 29 Eylül 2007, 09:29:24 ÖS 21 »
Alıntı
SEMENA

eğer okuyor iseniz içeriğinden konusunda az da olsa bahsederseniz sevinirim.
yorumlarınız bile önemlidir bizler için.......saygılarımla
aslında şimdiye kadar cokdan biterdi .. fakat arada cok kitap okudum . o yüzden kaldı . sorular ve cevaplar tarzında yazılmış . Faydalı olacağını dü$ündüğüm bri kitap en azından bana faydası oldu ..

*

berfin

Kitapçııı
« Yanıtla #21 : 01 Ekim 2007, 12:14:33 ÖÖ 00 »
kemal sayar;  olmak cesareti   (karakalem yayınları):

kemal sayar'ın ikinci denem kitabı..bu kitabı olusturan denemeler, farklı sularda seyrediyor gibi görünse de sonunda aynı okyanusta buluşan ırmaklar gibi, aynı menzile akıyor. herbiri, yaşadıgımız günlere insan ruhundan bir pencere açmayı deniyor. yazar "yaşamaktan ve sevmekten derin bir korkuyla korksak da, aslolan hayattır. hayata karşı savaş açamayız" düşüncesi ekseninde kuruyor kitabını. ve ekliyor "baharda tomurcuklanan ağaca savaş açamayız, bir delikanlının kıpırtılı yüreğine, serinleten yağmura ve ısıtan güneşe karşı savaş açamayız. ve insanların iç dünyalarına savaş açamayıoz"..

yaşamak yorulmaktır, sayar'a göree. zira hayatı her halıyle yaşamak, en başta kendi iç dünyamızda bir yolculuğu gerektirir. yola çıkmak, kendisinin farkına varmaktır, kendisini bilme çabasıdır; ve kişi, kendisiyle yüzleşmekten mutlu olmaz, çünkü farkındalık kaygıyı çoğaltır. dolayısıyla iç dünyalarda yaşanan bu yolculuk, yorucudur. bu yorgunluktan kaçmanın, yola çıkmamamnın, hiçliğe sıgınmanın bedeli ise, 'kişinin kendi benliğini yitirmesi'dir. çünkü insanın en büyük kaygısı, anlamsızlıkıtr. insan, bütün anlamları anlamlandıran bir anlam ister; bu dünyadaki varolusunu açıklamak ister. ve işte bunun için, insanın "olmak cesaretı"ni göstermesi gerekir.. var olmak ve var kalmak, cesaret ister- olmak ister...

*

berfin

Kitapçııı
« Yanıtla #22 : 01 Ekim 2007, 12:20:46 ÖÖ 00 »
ceviz sandıklar ve para kasaları;  ali ayçil  (timaş yayınları)

edebiyattan hoşlananlar için çok güzel bir kitap.. denmelerden oluşmuss ve yazar kelimeleri çok güzel kullanmıs... kitabın arkasında yer alan yazıyı buraya alıyorum..

"artık seni aramaktan vazgeçtim.. bunu bana "şiir" öğütledi. yazdıgım her şiirde, senin, yeryüzünde bir karşılığın bulunmadıgını, şu sebepsiz sıkıntılar bize uğradığında evsiz kalmasınlar diye bahane edilmiş bir imge olduğunu, geç de olsa kavradım. o sıkıntılar hep gelecek ve biz onları, aslında hiç olmayan sende ağırlayacagız.. o sıkıntılar nereden mi gelecek? doyamadan terk ettiğimiz cennetten ve yarım bırakılmış çocukluğumuzdan.. yani tam dünyaya atıldığımız yerin iki yakasından.."

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5167
    • depo
Kitapçııı
« Yanıtla #23 : 02 Ekim 2007, 12:14:49 ÖÖ 00 »
bugün fuardan aldıklarımın reklamını yapmaya başlayayım;
daha arayıp da bulamadıklarım ve almayı düşündüklerim var. sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.........

nerede kalmıştık;

9- ebu hanife ____________ yazar: muhammed ebu zehra........ diyanet işleri başkanlığı yayını

kitabın etiket fiyatı 4 YTL ama % 30 indirim var 2,40 YTL fiyata aldım. 500 sayfalık birinci hamur kitap. bu fiyata bu kitap kaçmaz.
ayrıca ülkemizde büyük bir çoğunluk hanefii mezhebine dahil olduğu söyler ama hanefii kim tanımaz. örnegin hanefi mezhebine mensup çogu insan hadis konusunda tutucudur. her hadisi dogru diye kabul eder. oysa ebu hanife ehli hadis ekolüne karşı ehli rey ekolüne mensup bir alimdir. ve  hadis alimi buhari ile ehli rey ( kendi fikri ile karar verenler) alimi ebu hanife birbirleri tenkid edip eleştirmişlerdir. bence bu kitabı mutlaka alın arkadaşlar .
2,40 YTL hiçbirşey. belki fuarın en ucuz kitaplarında biri.

muhammed ebu zehra mezhepler tarihi ve mezhep imamları hayatları üzerine çok verimli eserler yazmış bir alim.
aslında şafii malik hanbeli gibi alimlerin de kitabı var ama;

diyanet sadece ebu hanife nin kitabını çok ucuza ve kaliteli baskı ile satıyor !!!  neden acaba ??  ;)

*

Çevrimdışı LaEdri

• *
  • 1004
    • Blog'um
Kitapçııı
« Yanıtla #24 : 02 Ekim 2007, 05:18:36 ÖS 17 »
Alıntı
Sahabenin sünnet anlayışı_______________________ doç dr bünyamin erul_______ diyanet vakfı yayınları

Tavsiyeler ____________________________________ mustafa islamoğlu________ denge yayınları

inanmak ve yaşamak - ercüment özkan

ebu hanife ____________ yazar: muhammed ebu zehra........ diyanet işleri başkanlığı yayını

Allah kısmet ederse Cumartesi bunlara bir bakayım. Paylaşım için teşekkürler maş, serender  :)

*

Çevrimdışı LaEdri

• *
  • 1004
    • Blog'um
Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk
« Yanıtla #25 : 02 Ekim 2007, 05:41:27 ÖS 17 »

'L&M BABİL'DE ÖLÜM İSTANBUL'DA AŞK'
İskender Pala, L&M Yayınları, 2003, 392 sayfa.

Aşk acısının lezzetidir, tadmasını bilene, hayatın sırrını ifşa eden, vuslatın tozunu attıran ve de bir ömrü usul usul 'elem'e yatıran. Şairlerin mısralarında dövülen, divane gönüllerin yüreğinde her dem taze devinen ve kavrulan 'aşk' şimdilerde dile geliyor; edebiyatın daha ziyade
'elem'li yanına gönül vermiş zarif bir kalemin ucunda.

İskender Pala'nın 'L&M Babilde Ölüm İstanbul'da Aşk' romanı, yine kitapla aynı adı taşıyan L&M Yayınları'nca, Leyla ile Mecnun'un kısaltılışının aynı zamanda divan edebiyatının tam merkezindeki duygu 'elem' olarak da okunması nedeniyle yayınevine bu isim uygun görülmüş, yayımlandı.

'L&M Babilde Ölüm İstanbul'da Aşk', macera, polisiye, aşk ve elbette tarihi roman özelliklerine haiz; 'Leyla ile Mecnun'un, Fuzuli tarafından yazılışı ve ardından kitabın başına gelenleri konu alan bir yapıt. Şairlerin, bilginlerin, hırsızların, katillerin ve tarihin tozlu sayfalarında capcanlı yer almış figürlerin adeta bir resmi geçit halinde boy gösterdiği 'L&M Babilde Ölüm İstanbul'da Aşk'ın ana izleklerini;
'aşkın kudreti ve halleri', 'divan şiiri ve şairleri', 'tarihi olaylar ve kahramanlar', 'Doğu ile Batı'nın karşılaş(tır)ması' ve 'bilim ile paranın iyiye ve kötüye tekabül edişleri' oluşturuyor. Ve son kertede de 'aşk'ın bilimden üstün bir uğraş olduğunun altı işte tüm bu izleklerin eşliğinde, Pala'nın nevi şahsına münahasır kurgusunda can buluyor.

Detaylı Tanıtım

Kitap uzun süredir elimdeydi ama yavaş okumaktan çok sindirebilmeyi, bir olayı atlamadan diğerine geçmeyi istemediğimdendi. Detaylı tanıtımda da yazıyor zaten, gerçekten divan şiirine ilgi duymaya başlatıyor. Tarihin içinde neler yaşatıyor. Fuzuli'nin zamanından(1535) başlıyor ve Meşrutiyete kadar durmadan elden ele dönüyor. Tarihi sevenler var ise ve komplo teorilerini :) tavsiye ederim. Umarım beğenirsiniz sizde.

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
Kitapçııı
« Yanıtla #26 : 02 Ekim 2007, 06:38:27 ÖS 18 »
rica ederim la edri
senin önerdiğin LM de muhteşem
ben bir solukta okumuştum(bir gecede) ama yok sen öyle yapmadın yavaş yavaş okuyarak çok iyi ettin
acaip güzel yaa bayılmıştım ben ona
hatırlıyorum balkondan bizim esra
-ya abla dün gece hiç uyumadım arkadaşımıza doğum günü hediyesi olarak aldığımız LM yi -ki biz daha sonra elem demiştik ona-okudum valla muhteşemdi diye. seslenmişti bana..
bende zar zor almıştım ve sonraki gece bitirmiştim..
güzelde paketledik bişey olmadı canıımm..

evet evet okunmalılardan....
ve max maşallah o kadar çok kitab tavsiye ediyorsun ki ömrüm yetmez. isimlerini okuyorum ama:)
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

berfin

Kitapçııı
« Yanıtla #27 : 02 Ekim 2007, 09:23:48 ÖS 21 »
posta kutusundaki mizika:  A. Ali Ural   (sule yayinlari)  posta kutusundaki mizika unutulan mektubun kefaretidir...

sevgili dost..

bu sabah kus sesleriyle uyandim.. ne guzel degil mi?hayir, guzel degil! acik penceremden ok gibi dalip yastigima saplanan karga sesleriydi..

kus sesleri dedigimde aklina karganin gelmedigini biliyorum.. bu, karganin da bir kus turu oldugunu bilmeyisinden degil, karganin turunun en onemli ozelligi olan bir otusten mahrum olusundan elbette. yuzumu yikarken acaba diyordum: acaba turumuzun en onemli ozelliklerini tasiyor muyuz? hareketlerimiz ve sozlerimiz nerelere saplaniyor? acaba `insan` denince hatirlaniyor muyuz?

*

Çevrimdışı LaEdri

• *
  • 1004
    • Blog'um
Kitapçııı
« Yanıtla #28 : 03 Ekim 2007, 04:18:49 ÖS 16 »
Berfin söylediğin kitapla ilgili başka tanıtımlara da baktım da konusu çok hoş gerçekten listemize alalım inşallah :) Paylaşım için sağolasın. Bu paragrafta kitabı araştırırken bulduğum bir parça;

“Hakkın değil, gücün belirlediği sınırları hangi dikenli tel koruyabilir? Hangi mayın hakkını isteyen bir kalbi berhava edebilir? Arşimet’in dayanak noktasıdır hak ve kaldırılacak ağırlığa yaklaştıkça kudreti artar. Madem kaldıracın gücü dayanak noktasından geliyor, neden üzülelim?”

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5167
    • depo
Kitapçııı
« Yanıtla #29 : 03 Ekim 2007, 11:34:51 ÖS 23 »
Alıntı
LaEdri
inanmak ve yaşamak - ercüment özkan
Allah kısmet ederse Cumartesi bunlara bir bakayım. Paylaşım için teşekkürler maş, serender  :)

saydıkların arasındaki bu kitabı fuarda bulamazsın yalnız. hatta piyasada bile bulman zor.
eğer ercüment özkan kitapları (anlam yayınları) almak isterseniz fiyat listesi ve temin edeceğiniz telefonu iletebilirim.
çok uygun fiyata kargo ile gönderiyorlar.

Alıntı
serender
ve max maşallah o kadar çok kitab tavsiye ediyorsun ki ömrüm yetmez. isimlerini okuyorum ama:)

:) serender onları tavsiye olarak algılama. onlar fuardan yeni aldıklarım. okuduğum zaman aldığım verime göre tavsiye ederim.
kitap listemde öncelikli sırada olan kitapları alıyorum sadece......